Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vajon mennyire normalis az,...

Vajon mennyire normalis az, hogy kiskoromtól undorodom az orvosi kesztyutöl?

Figyelt kérdés

Eléggé megkeseriti az életem , kiskoromtól eszrevette a csaladom h nem eszem napokig ha latok egyet pl ha anyam festi a haját . Ki kellett dobni a kesztyuket maskepp nem ettem .

Ez maig igy van nem nöttem ki , olyan etkezdébe nem megyek , ahol gumikesztyuvel szolgalnak ki , itthon sem lehet , tehat nem félek töle , hanem undorit .

Nem tudom miert , de ez van .

Nem emlekszem semmire ami miatt ez kialakulhatott volna , es gondolom h akkor is inkabb felelem alakult volna ki nem undor .

Munkahelyemen is gond mert en csak nylonkesztyut tudok hordani ,es nem merem bevallani a helyzetet mert tutti megmonfdjak finnyas vagyok es nem fognak megerteni.

Anyam azt mondta h ez örultseg es ne is mondjam el sehol , tenyleg lehet h nem vagyok normalis , es ez egy tunete?

Örult vagyok emiatt ???



2018. márc. 17. 16:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekünk a kutyánk volt olyan, ha nyakörvet raktál rá lemerevedett mintha fotoznák, kinőtte bár ma is csinálja néha.


Ez többnyire valami gyerekkori trauma berögzülése lehet. Nem biztos, hogy a kesztyű vagy kesztyűvel okozták de lehet ott volt a közelben és hozzá kötödött mint emlék.

2018. márc. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem a pókoktól való félelem is inkább undor. Félelem meg attól, hogy nehogy az az undorító dolog rámmásszon. Én is, ha meglátok egy pókot elmegy az étvágyam. Szóval sztem lehet, hogy egy ritka fóbiád van. Csak annyit tudok tanácsolni, hogy ne vedd ezt természetesen, ne kerüld el a gumikesztyűt már csak megszokásból. Vedd az alkalmat, amikor kevésbé taszít, és szemezz vele vagy nem tudom. XD
2018. szept. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!