Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudod kiirtani magadból...

GáborGab kérdése:

Hogyan tudod kiirtani magadból a segítőkészséget és mások iránt való törődést? Sajnos nem jutottam eredményre, nem kérek vigasztalást, véleményt, csakis megoldások érdekelnek, mert eleddig életem folyamán szinte csak hátrányom volt ebből.

Figyelt kérdés

2018. márc. 19. 21:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha alapvetően ilyen a természeted, akkor nem fog menni, én is ilyen vagyok. Valamikor szenvedtem emiatt, de megtanultam, hogy bizonyos embereknél visszafogom magam, mert nem érdemlik meg, magamra koncentráltam csak. Csak azokkal törődj, akik meghálálják, akiken látod, hogy igazán megérdemlik. Ne engedd, hogy bárki is kihasználjon, ne legyél naiv.
2018. márc. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Úgy sikerükt, hogy megundorodtam az olyan emberektől,akiktől semmit nem kaptam viszont, tudatosan kerülöm őket,óvatos vagyok.

Vettem egy perselyt,ugyanis költöttem rájuk rendesen,és amikor ujra megsajnalom,es vennék neki,akkor inkabb bedobom az árát a perselyembe.

2018. márc. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne legyél jó senkihez,mert átvágnak
2018. márc. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Megnyugtatlak; nem fog menni! A feleségem már nekem is mondta régebben, hogy nem kellene nekem mindenkin segíteni! Megpróbáltam, de nem megy! Azért előnyöm is származott ebből, mert egy olyan cégben vagyok, ahol ajánlással segíteni tudok másoknak.. Nekem is voltak pofára eséseim; 4 sávos úton középen lerobbant autó--pénteken délután csúcsidőben.. ketten ülnek benne, betoltam, beindult és egy köszönöm nélkül elhúztak azzal a lendülettel :) és ilyenek..
2018. márc. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha úgy bánsz ezekkel az emberekkel mint ha nem is emberi lények lennének előbb- utóbb mindenki lekopik.
2018. márc. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Amikor jön a reflex, hogy érdemben odafigyelj másokra, állj meg egy lélegzetvételnyi pillanatra és gondold át megéri e a befektetett erőt.

Nem fogja kiirtani, szerintem nem is kell erre törekedni, de jelentősen befolyásolja az emberekbe feccölt energia mértékét.

2018. márc. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem azt kellene kiirtani magadból, hogy valamit vársz cserébe. Úgy kellene segítened, hogy az ajándék és nem kölcsön. Ekkor nem borogna a lelki békéd.
2018. márc. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Próbáltam kerülni az embereket,próbálok minden tettem,ígéretem után átgondolni,hogy megéri-e,nem várni viszont semmit.

Sose kértem másoktól,csak másokért,(magamért max 1x 10ből).

Ott az elveszett pénz,a mások hangsúlyos ígéretei,a szeretlektől,a persze kereslek majd,a visszaadom a pénzedig sok mindenben.

De értem szinte sose tett senki semmit.Ezek után,persze,hogy változást akarok,keresni a visszaigazolást ,hogy vissza fogom kapni(visszavárom).

Különben ugyanaz lesz,mint eddig,és csak halmozódik a rossz,és csak magamnak ártok még jobban.

2018. márc. 20. 06:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!