Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nektek segített a pszihológus?

Juru kérdése:

Nektek segített a pszihológus?

Figyelt kérdés
Nem régóta járok pszihológushoz, nem igazán beszélek hozzá. Nem erőlteti, van hogy csak rajzolok. Már háromszor voltam nála, de nem sokat segített. Nem szeretném kibeszélni magamból egy idegennek, inkább csak a szüleimnek beszélek néha róla. Volt egy komoly beszélgetésem Anyummal, az segített, és már semmi bajom, de ő még mindig azt mondja, hogy járjak hozzá, mert beszélhetek egy olyannal, aki nem úgy néz rám, mint a gyerekére. Szerintetek is megéri?
2018. márc. 20. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem segített, és nagyon sokba került. Bár úgy éreztem mindig, hogy segített, okos volt, jó érzés volt ott lenni, de igazából nem változtam. De nekem még a pszichiáter sem segített a bogyóival.
2018. márc. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan elmondhatsz neki bármit. Mindenkinek vannak gondjai, problémái, nincs benne semmi szégyelni való. Ha megkéred, hogy anyukáddal se közölje az elhangzottakat, akkor nem mondhatja el az etikájuk miatt...


Meg kell találni azt a pszihológust, aki tud rajtad segíteni. Én már a harmadik pszichológust kerestem fel, amire megtaláltam azt, aki tudott segíteni, ráadásul tb-s pszichológus. Nem biztos, hogy magánpszichológus a 12ezres órabérével jobb szakember...

2018. márc. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az önbizalomhiányomat segített leküzdeni, de ennyi.


A hat éve tartó bulimiámmal nem tud mit kezdeni, már 2 pszichiáternél voltam, feküdtem kórházban, és pszichoterápián is túl vagyok, de ugyanúgy hánytatom magam, ha stressz ér.


Ez van :(

2018. márc. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem rengeteget segített, nem is tudom, hol lennék most, ha annak idején nem fordulok rögtön pszichológushoz a problémámmal. Nyilván a probléma jellegétől is függ, hogy milyen gyorsan kezelhető, de az mindenképp alapvető fontosságú, hogy te hogyan állsz hozzá az egészhez. Én nem "álltam ellen", nagyon szenvedtem a problémámtól, nagyon meg akartam gyógyulni, megbíztam benne, és nagyon jól haladtunk. Viszont, ha "nem igazán beszélsz hozzá", akkor nem tudom, hogy tudtok -e egyáltalán haladni. Szerintem igaza van anyukádnak, és megéri, hogy bizalmat szavazz a pszichológusnak, nem fog visszaélni vele. Jót akar neked, ráadásul nem fog furán nézni rád, bármit is mondasz, mert biztos sok mindent hallott már a pályája során. Néha egy kívülálló idegennek könnyebb is elmondani bizonyos dolgokat, mert nincs következménye. Remélem, tudtam segíteni :)
2018. márc. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És a pszichomókusnak elvileg titokban kell tartani, amit hall. Kivéve, ha valami bűncselekményről van szó.
2018. márc. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, hogy akkor is titoktartás köti, ha bűncselekményről van szó, csak akkor oldódik fel a titoktartási kötelezettsége, ha olyan információ birtokában van, amivel meg lehet menteni valakit, aki veszélyben van (pl. a kliens elmondja neki, h másnap meg fogja ölni a főnökét).
2018. márc. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek, igen, azt már mielőtt először mentem volna hozzá, leszögezték hogy nem mondd el semmit. De azért nagyon örülök, hogy ennyien írtatok.:)
2018. márc. 24. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!