Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi ez az Üresség, és mit...

Mi ez az Üresség, és mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

Álladóan Üresen érzem magam. Annyira a mindennapi életem része, hogy nehéz leírni, de megpróbálom.

Van bennem egy mély ürességérzet. Mély. Kopár. Nem tudok menekülni előle. Üressé tesz. Mégis gyűlölöm, de szeretem is, mert mást nem nagyon ismerek. Mindenre kihat körülöttem.


2018. márc. 20. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem is tudom, valami pszichodrámát vagy művészetterápiát ajánlanék, de első körben egy pszichológust.
2018. márc. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ismerkedj meg új emberekkel, legyél szociálisabb. Tanulj új dolgokat, foglalkozz olyan dologgal, amivel eddig még nem. De szerintem (tapasztalat alapján) a legjobb az, ha emberekkel beszélgetsz, és jól erzed magad.
2018. márc. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Keress fel egy pszichológust, vagy lelkipásztort, vagy hívd fel az ingyenes lelkisegély szolgálatot.

Ha tinédzser vagy, akkor lehet, hogy csak a serdülőkorral jár, ha viszont nem, akkor lehet akár depresszió is. Jó lenne kideríteni, mert komoly is lehet.

2018. márc. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
29éves vagyok és férfi. A társadalmi sztereotípiák és a kettős mérce miatt nem kapok segítséget.
2018. márc. 20. 21:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezt kifejthetnéd bővebben. A társadalmi sztereotípiák és a kettős mérce bennem inkább frusztrációt okoz.
2018. márc. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A férfiak érzések nélküli tárgyakként kezeli a társadalom. Ha egy férfinak problémai vannak (pl: én sem értem, hogy mi van velem, és miért nem tudok szabadulni az Ürességtől), és nem találja helyét, akkor nyafogós, gyenge b*ziként kezelik mindkét nem tagjai, de segítséget ugyanúgy nem kap.

Még a vállvonogatás a leghumanitáriusabb, de az sem segítség.

2018. márc. 21. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!