Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha kisebb koromban molesztálta...

Ha kisebb koromban molesztáltak, vagy ért valami szexuális abúzus, akkor lehetséges, hogy a tudatalatti elzárja és nem is emlékszem a dologra?

Figyelt kérdés
Szorongásos problémáim vannak viszont, de nem tudom társítani semmihez igazán. Viszont szakember szerint ez is állhat a háttérben.
2018. márc. 21. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha szakember ezt mondta, akkor a gyakori olvasói a szakember szakmai főnökei ??
2018. márc. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is szorongásos problémáim vannak és pánikbeteg is vagyok. Nem tudom mihez kötni, a pszichológusom azt mondta, hogy tudat alatt is lehet rágódni, stresszelni dolgokon.
2018. márc. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28%
Lehet hajlamod van a szorongásra. Nem kell ehhez szexuális abúzusnak történnie. Anyagcsere zavar is okozhatja.
2018. márc. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Metionin ***** válasza:
100%

Lehetséges. Ha ér valami trauma, főleg olyan korban hogy az agyad nem érett a feldolgozására, akkor a tudatalatti elzárja. Nekem ilyen volt, bár nem szexuális dolog, hanem 3-4 évesen anyám levágott a lépcsőn és eltörte a csuklómat, de ez nekem valahogy kiesett. Tizenévesen amikor ugyanazon a lépcsőn lökött le, hirtelen visszajött az emlék és tisztán emlékszem az egészre. Addig valahol a tudat hátsó rekeszében bujkált az emlék, ki tudja milyen más szarságok között.

A szorongást viszont nagyon sok dolog okozhatja, attól hogy ez is egy lehetőség, még más oka is lehet.

2018. márc. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, ez egy védelmi mechanizmus. Van, hogy amolyan flashback formájában próbál felszínre törni az emlék, van, hogy "egyszerű" hanghallásokat okoz, pl. dialógusok, amelyek akár meg is történhettek. És ha szexszel kapcsolatosan vannak félelmeid, vagy tör rád menekülési kényszer hirtelen, bármennyire is szereted és vonzódsz a párodhoz, akkor bizony lehetséges, hogy a gyerekkorodban történt erőszak bármilyen formája az ok. Ahogy haladsz a terápiával, valószínűleg felszakadnak majd a sebek, és sikerül helyesen befoltozni őket ez alkalommal, amikor már nem vagy olyan kiszolgáltatott, mint kicsiként.
2018. márc. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én olvastam erről, habár nem szakkönyvet, hanem egy regényt de ott is a főszereplő lánynak a testvére csinált vele kiskorában olyat, amit a tudatalattija teljesen elzárt védekezésből és a végén, nagy harcok árán jutott eszébe minden.

Biztos vagyok benne, hogy óriási ereje van a tudatalattinak és pont így reagál arra, ha valami nagyon rossz történt velünk.

2018. ápr. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja azt hozzátenném, hogy eközben végig szerette a testvérét és a testvére is megtett mindent annak érdekében, hogy a lány ne emlékezzen (manipulációk stb) de valami furcsát mégis érzett és végül szép lassan felszakadtak az emlékek..
2018. ápr. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!