Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki volt hasonló helyzetben...

Valaki volt hasonló helyzetben? Nem tudom már hova forduljak.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A nagypapámnál 3 éve demenciát állapítottak meg. Ez idáig "rendben van", feledékeny, néha nyitva hagyja az ablakot stb. Viszont az utóbbi fél évben valami történt vele és nem normális. Össze-vissza beszél, este nem alszik, hallucinál. Ma reggel felöltözött és elindult volna (zárjuk az ajtókat éppen ezért) vidékre a rokonaihoz (nincsenek vidéken rokonai). Azt mondja nem tud aludni, mert folyamatosan beszél hozzá az a 2 ember aki a szobájában van. Egyfolytában embereket lát maga körül, hiába mondom neki, hogy ketten vagyunk a házban. Szerintem az összes létező kivizsgáláson volt már, nincs szervi baja, az orvosok azt mondják minden rendben, nem okozhat semmi nála hallucinációt. Új gyógyszerei nincsenek, a régieket is csökkentették. Nem tudunk már hova fordulni. Volt valaki hasonló helyzetben? Ez a demenciának egy tünete lehet? Nem tudom már hova menjek, kitől kérdezzek. A család többi tagja is tanácstalan. :(



2018. márc. 23. 00:28
 1/7 A kérdező kommentje:
Volt MRI-n, hallásvizsgálaton, CT-n, kórházban is volt (megszakításokkal) 2 hetet. Ott infúziót kapott, amitől fizikálisan jobban lett. Ezzel caak azt értük el, hogy lett ereje szétrámolni és dobálni mindent és szökni próbál. Összeesküvés elméleteket gyárt a családtagokról stb.
2018. márc. 23. 00:30
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez volt az én nagyapámmal is, őt is megfigyelték, lehallgatták, minden, amit akarsz. Ez a szellemi leépülés jele, nem várható javulás, sőt. Figyelni kell, hogy meddig önellátó, és ha már nem, vagy kezd önveszélyes lenni, gondoskodni kell a gondozásáról. Sok erőt a családnak.
2018. márc. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia, nekem szerencsére nincs közvetlen tapasztalatom, de pont nemrég olvastam, hogy sok folyadékot kell fogyasztani, plusz szedjen nagy adagban Omega3 zsírsavat (ezt kapszulában lehet kapni patikában vagy drogériákban), illetve a magnézium és a B-vitamin is jót tehet, szintén nagy adagokban. Egy próbát szerintem megér, egy-két hónapra való mennyiség párezer forint, aztán majd meglátjátok, jobb lesz-e a helyzet.
2018. márc. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom, hogy nem lesz javulás már. Sajnálom, mert ő tanított meg füvet nyírni, vitt a játszótérre és szerettem mindig nála lenni, tényleg mindent megtett értem, én voltam a kedvence. És most kommunikálni sem tudok vele, mert vagy nem figyel rám vagy teljesen másról beszél összefüggéstelenül.

Felváltva ellenőrizzük, hogy mennyit iszik. Napi 1,5 liternél többet nem tudunk beleimádkozni. Szed B12 vitamint meg mindenfélét már, egyre kevesebb tiszta pillanata van. :(


Most felvettünk hozzá napi 8 órában egy ápolót, mert nem önellátó. A mosdóba ki tud menni egyedül, de enni már nem csinál magának. Sosem éhes, úgy kell a kaját is beleimádkozni. Minden étkezés 1-1,5 óráig tart, ebből fél óra a könyörgés hogy egyen.

2018. márc. 23. 10:22
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. Ilyen az emberi sors, csecsemőként kezdünk, és úgy is fejezzük be... Mást nem tudtok, mint hogy szeretettel és elfogadással segítítek őt, ne érezze azt, hogy egyedül van hagyva lelkileg. Én nagyapám összes baromságához asszisztáltam, legépeltem neki a leveleit, amiket a rendőrségnek írt a "zaktalóival" kapcsolatban stb. Mindig meghallgattam a sztorijait, sose mondtam, hogy képzelődik, lehet, hogy orvosilag nem helys, de nem volt szívem megbántani azzal, hogy közlöm, megőrült. Úgysem hitte volna el.
2018. márc. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező!Végigcsináltam, tudom miről beszélsz...Nekünk sokat segített egy pszichológus doktornő, akihez már évek óta jártunk anyámmal magánrendelésre, korábban csak a depressziót kezelte nála.Kapott olyan gyógyszereket, amitől nyugodtabb volt, nem volt dühkitörése és együttmüködőbb lett. Az éjszakák is nyugodtabban teltek.A menési kényszereket nem sikerült kivédeni, ami minden délután jelentkezett . A halucinációk is minimálisra csökkentek.Persze, egy kivülálló biztosan azt mondaná, hogy nem szabad lenyugtatni. Egy ilyen beteggel napi 24 órát másként nem lehet elviselni. Igy is 8 évig tartott...
2018. márc. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ő is kap most növényi nyugtatót éjszakára, mert képtelenség tőle aludni. Napközben jön hozzá egy ápoló, mert már nincs kapacitásunk arra, hogy egész nap őrizze valamelyikünk. De ha ott ülök nála 1 órát délután és kimegyek levegőzni 10 percre, akkor amikor visszaérek közli (ordítva), hogy egész nap egyedül volt és mi mindannyian sz.@runk rá. Ami persze nem igaz...az a baj, hogy ő sokszor agresszív és sérteget. Amiről nyilván nem tehet, de akkor is borzasztó...
2018. márc. 26. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!