Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichopata és a Szociopata...

Pszichopata és a Szociopata képes érezni másokkal való szeretet?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy a Pszichopata és a Szociopata képes e mutatni, érezni mondjuk a családja, vagy közeli hozzátartozója felé szeretett, törődést? Vagy van ilyen is, olyan is? Utána olvastam már nagyából a témának, de nem találtam kielégítő választ. Mivel ismerek egy elvileg Pszihopatát vagy Inkább Szociopatát, és ő képes 1-2 nagyon közeli család taggal őszinte szeretet, törödést tanusítani, mutatni. Azon felül nárcisztikus, egoista, kényszeres hazudozó, nem tanul a hibáiból, stb, minden ami egy pszihopatára jellemző. Normális válaszokat, akár tapasztaltokat is várok, csak érdekelne, hogy egy Pszichopata/Szociopatában egy fikarcnyi szeretett sincs, még a családja felé se, vagy van ilyen is, olyan is?

2018. márc. 24. 14:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Én a nárcisztikus személyiségzavart tanulmányoztam nagyon sokat és mivel rokon téma, hiszen a nárcik is szociopaták, így remélem nem haszontalan a válaszom.


Az ilyen emberek a többi embert úgy szeretik csak, mint más a csavarhúzóját, vagy a laptopját. Tehát fontos neki, de csak eszközként, hogy a saját igényeit ki tudja elégíteni. Az ilyen szereti azt, ahogy más kiteszi érte a lelkét és ha már nem táplálja az energiájával, akkor könnyen eltaszítja és új forrás után néz.

Ezek alkalmatlanok az intimitás megélésére, nem tudnak igazi érzelmekkel feltétel nélkül szeretni, nem adnak, csak elvesznek. A szeretet és egyéb érzelmek szinte mindegyikét el tudják játszani, tudják szimulálni, néha olyan jól, hogy úgy bekajolod, hogy ihaj, de ez sosem őszinte és valós.

2018. márc. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen én is ezt olvastam, és mivel már vagy 10 éves ismerem az embert, ezért tudom hogy mindig hazudik, és sokszor színlel is dolgokat. Viszont ha például egy kisbabát szeret, mint a család tagját, abból neki nincs haszna. És volt olyan is, amikor egy másik közeli rokonja felé mutatta a szeretetét, akivel nagyon jóba van, védelmezte, stb, és le se lehetne tagadni, hogy szeretetből csinálta. És most akkor létezik az a Psziho/Szociopata, aki tud szeretni 1-2 közeli családtagot, vagy aki szeret néhány embert őszintén, de még is megvannak a Pszihopatára vett jelemvonásai? Vagy ha egy ember érez valaki felé őszinte szeretetet, akkor már alapból nem is lehet Pszihopata?
2018. márc. 24. 15:33
 3/3 anonim ***** válasza:
Az antiszociális személyiség zavarosok (pszichopaták/szociopaták) nem éreznek szeretetet. Lehet kialakul egyfajta birtoklási vágy, de olyat mint egy normális ember sosem érez. A szeretet az érzelmi kötődést jelent. Ennek a személyiség zavarnak pedig a legfőbb kritériuma, hogy nem szeretnek. Érzelmileg nem tudnak másokhoz kötődni. Ragaszkodhatnak emberekhez, mint fontos tárgyakhoz, de maga a tény, hogy egy emberi lényről van szó számukra teljesen elhanyagolható. Mint minden pszichés betegség ez is egy skálán mozog. Van akin az antiszociális vonások erősebbek, van akin gyengébbek. Akármelyik részén is foglal el helyet az ismerősöd (márha tényleg személyiség zavaros), a szeretet "tünete" ott kell, hogy legyen.
2018. ápr. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!