Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alkoholizmust nézve az alkohol...

Alkoholizmust nézve az alkohol elvonó kúra után kialakulhat rossz kedélyállapot vagy alkoholos depresszio? Meddig tarthat ez és lehet e ssri tipusu antidepresszánssal jol hatasosan kezelni?

Figyelt kérdés

2017. máj. 5. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen.

Az alkoholista mindig alkoholista marad. Erre szokták mondani, hogy száraz alkoholista mert nem iszik többet, de az érzés, hogy alkholt inna mindig benne van. Minden apró problémánál újból inna.

Antidepresszáns szedése sem jó ötlet, mert az alkoholt ezzel drogra cserélné, és szerintem rövid idön belül drogfüggöség alakulna ki.

2017. máj. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen kialakul,eltarthatnak az elvonási tünetek hónapokig is,míg ki nem tisztul a szervezet.

Antidepresszáns segít enyhíteni a tüneteket,de csak akkor kellene szedni,ha nagyon muszáj,és felügyelet mellett,nem túl hosszú ideig.

Én is bizonyos értelemben alkoholista vagyok,amikor időnként berúgok 1-2 napra,már az után is van elvonási tünet,ami nem ugyanolyan,mint a sima másnaposság.

2017. máj. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előző két válasszal

Kérdésedre a válasz: igen, lesz rossz kedélyállapot.


Hogy meddig tart:

1. év brutál volt 3-4 delírium tremens-el, majd hetente jelentkező idegrohamokkal és intenzív érzelmi hullámzásokkal. Ha teheted, költözz a hegyekbe remetének erre az időszakra, mert ezt a körülötted lévő emberek nem fogják elviselni, vagy begyógyszereznek, hogy ne zavard vagy ijeszd meg őket.

2. évben még előfordultak érzelmi hullámzások

3. évben kezdett el igazán kifejlődni egy új, stabilabb személyiség.

Szóval ezt képzeld el úgy, mint egy gong, aminek hosszú a lecsengése, aztán észreveszed, hogy már nem szól.


Antidepresszánst nem szedtem közben, mert korábbról már tudtam, hogy az csak egy függőség csere. Szóval lehetne vele enyhíteni a tüneteken, de abból sincs nagy baj, ha engeded, hogy kijöjjön, aminek ki kell jönnie.

2017. jún. 15. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!