Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy hívják azt az érzést,...

Hogy hívják azt az érzést, amit egy apa érez akkor a gyermeke iránt, ha az anya a szülésbe hal bele?

Figyelt kérdés
Kvázi a gyerek miatt veszíti el a párját, akihez már kötődött, de a gyerekhez még nem annyira. Gondolom egyszerre szereti a gyereket, szomorú és mérges rá. Van ennek az állapotnak neve a pszichológiában?

2018. márc. 26. 22:01
 1/3 anonim ***** válasza:

dühös rá és vagy elfojtja (azaz nem is tud róla) vagy bűntudatot érez miatta

ha erre a kifejezetten ellentmondásos érzelemre gondolsz

külön szó erre nincs

2018. márc. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ez feltételen ilyen. Nem hiszem, hogy a gyerekre mérges. Szerintem nem is mérges, hanem fájdalom. De biztos van, aki a gyerekre. De ugyanakkor a gyerek az ő közös valamijük. Én azt gondolnám inkább jobban szereti a gyereket amúgy.
2018. márc. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem tehetetlenséget érez. A gyereket egy boldog kapcsolatba várták. Egy anya is kétségbeesett egy pici születésekor. Egy apa milyen mértékű alkalmatlanságot érezhet ilyenkor. Gondoskodni egy csecsemőről egy gyászfeldolgozás alatt. Ilyenkor minden érzés érthető
2018. ápr. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!