Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pókfóbia kezelésére tudnátok...

Pókfóbia kezelésére tudnátok nekem szakembert ajánlani? Az országon belül bárhol.

Figyelt kérdés

Durván beteges már a pókoktól való rettegésem, gátolja a hétköznapjaimat is. Most pl nem merek elaludni, mert kb egy órája a paplanon mászott egy nagyobb darab dög. Holnap meg dolgozni kéne mennem.


Akinek már segített ebben pszichológus, pszichiáter, akárki, legyen szíves írja meg az elérhetőségét!

Nagyon szépen köszönöm előre is! Elutazok bárhova országon belül, ha kell, akármelyik városba.



2018. márc. 27. 00:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem nincsen külön szakember pókfóbiára.Ugyanolyan szorongással járó betegség, amit egy megfelelő pszichiáter kezelni tud.
2018. márc. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
8%
Pszichológus, nem pszichiáter! Nehogy drogokat szedj a pókfóbiádra. És bármelyik pszichológus, aki foglalkozik fóbiák leküzdésével.
2018. márc. 27. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Nyugtasson meg az a tény, hogy a pók jobban fél tőled, hazánkban nincsenek emberre veszélyes pókok, este nem nyelsz le egyet sem, a tudat felnagyítja a dolgokat amelyektől félsz (elkezdtem a ciciktől félni) amúgy is hasznos állat mivel bogarásznak meg elfogják a legyeket is, ugyh. ha nemvagy légy ill. bogár akkor nincs mitől félned.
2018. márc. 27. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!

Ha nem muszáj, semmiképp sem szednék gyógyszereket természetesen. Van otthon nyugtató, de nem szedtem be egyet sem.


"a tudat felnagyítja a dolgokat amelyektől félsz (elkezdtem a ciciktől félni)"

Remélem sikeres volt oda irányítani a félelmet. :D


Nem kukacoskodásból kérdezem tényleg, de ha a pók valóban jobban fél tőlem, miért mászik az ágyamba? Azaz miért merészkedik az intimszférámba? Érdekes, se a katicabogarak, sem pedig a szép pillangók nem jönnek mellém az ágyba, ezek a rusnya alattomos kis dögök meg igen, részben ezért is gyűlölöm őket + rettegek tőlük. :D

Tudom hogy szörnyen gáz ez a kérdés, de komolyan foglalkoztat.


Szerencsére ismerek jó pszichológust, akkor felkeresem simán őt. Azt hittem erre egy külön szakosodott ember kell.

2018. márc. 27. 08:32
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
2018. márc. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves 9:53as válaszoló, nagyon sokat segítettél köszönöm. Ez a cég biztos az összes pókot összeszedi. :'D XD
2018. márc. 27. 10:24
 7/12 anonim ***** válasza:
Mindenképp keres valakit aki fóbiákra kezel. Sokan nem értik meg ezt a betegséget, pl úgy nem lehet meggyógyulni, hogy megmondják, hogy nem kell félni nem bánt. A fobia jóval bonyolultabb betegség. Általában úgy kezelik, hogy tanítanak nyugtató, meditációs dolgokat. Ezzel előzik meg a pánikrohamokat. Aztán szembe kell nézni a félelemmel, majd folytatni a terápiás kezeléseket. Nagyon nem könnyű egy ilyen kezelés, de eredményes lehet.
2018. márc. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2018. márc. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Más bogarak is rádtelepednek, pld a légy is a bogarak is rád másznak csak nem veszel róla tudomást mivel nincs velük bajod, ha a bogaraktól félnél akkor eszrevennéd, hogy mennyi bogár mászik rajtad nap mint nap.
2018. márc. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ajánlom ezt a könyvet:

[link]


Foglalkozik egy pókfóbiás esettel is. Nagyon érdekes.

2018. márc. 29. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!