Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyetemet végzett emberek...

Egyetemet végzett emberek penészes ételeket esznek?

Figyelt kérdés

Mi az oka annak, hogy meglátják, hogy penészes az étel, pl a margarin, és sajnálják kidobni, helyette inkább azt magyarázzák be maguknak, hogy csak ott van penész, ahol már látszódik vizuálisan a zöld-fehér folt.


Mi a magyarázata ennek?


2018. márc. 27. 08:50
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Azért nehogy már szerinted egyenlő a kockázat egy vizuális szempontból teljesen ép étel esetén, és egy olyan étel esetén, amin már foltokban penész van.
2018. márc. 27. 23:30
 12/13 A kérdező kommentje:
Ha meg a másik irányból kötsz bele a kérdésembe, és a hozzászólásoddal azt akarod cáfolni, hogy ott is van penész egy penészfoltos ételen, ahol látszólag nincs, akkor javaslom, hogy nézz utána a gombák természetének. Vagy csak úgy általában a mikroorganizmusoknak.
2018. márc. 27. 23:32
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem szoktam penészes kaját enni, és ha nem is látszott, de olyan az íze (legtöbbször kenyér romlik meg nálam), nem tudom megenni. Általában ki is szoktam dobni a penészfoltos kenyérszeletet, viszont ami mellette volt (és vélhetően szintén úton van a penészedés felé), azt még megkísérlem megenni. Ha nagyon kicsi volt a folt, akkor körbe kanyarítom, és szintén igyekszem megenni.


Nálam ez nincs összefüggésben az egyetem végzésével. Engem úgy neveltek, hogy az étel kincs, nem szabad kidobni. Egyszerűen mivel a szüleim (különösképpen édesapám) olyan kultúrában és neveltetésben nőtt fel, ahol általában "nem volt", és ami volt, azt nagyon-nagyon megbecsülték, ezt adta át nekem is. A penészes kenyér látványos és érezhető penész nélküli megevésétől semmi bajunk nem lesz. Sőt, megkockáztatom, magának a penésznek a megevésétől sem. Nyilván ez nem azt jelenti, hogy ne figyeljünk oda a megelőzésre, mert majd megesszük, de nekem az a természetes, hogy ami menthető, azt mentem. Én saját és családi tapasztalatból azt tudom, hogy soha senkinek nem lett még baja attól, hogy a penész eltávolítása után megevett kenyértől bármi baja lett volna. És mivel nem valami nehézfémről, hanem mikroorgazmusokról beszélünk (mint megtudtam a kérdező kommentjéből :) ), nem hiszem, hogy hosszútávú hatásai lennének.

2018. márc. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!