Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kell csinálni ha valakire...

Mit kell csinálni ha valakire rosszul hat az LSD?

Figyelt kérdés

Állítólag ha ki akarja próbálni valaki az LSD-t, nem szabad egyedül, kell valaki az illető mellé aki józan marad és felügyeli, hogy minden rendben van e. Mert elég sokáig tart a hatása és könnyen rossz hangulatba fordulhat a dolog, illetve aki hajlamos bizonyos mentális betegségekre annál maradandó károsodást is okozhat. (elvileg)

És értem én, hogy kell egy ember aki felügyeli a másikat, de mit tud csinálni, ha teljesen rossz a trip, ráparázik az egészre és nem bír megnyugodni, esetleg tör zúz maga körül? Ki kell hívni a mentőket? Az biztos jó ötlet? Nem lehet, hogy pont attól lenne nagyobb esély a maradandó pszichikai károsodásra?


2018. márc. 30. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Abba kell hagyni a kábszerezést. De a legjobb el sem kezdeni.
2018. márc. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem kell ennyire rágörcsölni erre, nyilván jó az elővigyázatosság eleinte, meg azért jó egy másik ember aki mondjuk tapasztalt, hogy visszahozzon a valóságba ha esetleg nagyon eltévednél a valóság és a trip között. Nem kell azért ezt annyira szó szerint venni, a lényeg annyi, hogy elmondhatod neki amit látsz, gondolsz, érzel s ha valami nagy hülyeség akkor tud emlékeztetni rá, hogy ezt csak most gondolod így valójába nem ez az igaz.



Én azt gondolom, hogy ha nincs a közeli hozzátartozóid között valamilyen súlyos mentális betegségben szenvedő, esetleg skizofrén személy, és ha amúgy teljesen normális vagy, nem vagy depresszióra hajlamos, hanem általában rendezett kiegyensúlyozott az életed, igazán félni való nincs.


Ha nagyon rossz a helyzet, akkor a Diazepám (Seduxen, Válium) nyugtató bevétele megszünteti a trippet. Egyébként inkább jobb kibírni azt a pár órát vagy ami a legjobb, kijönni abból a rossz gondolatból és áttérni egy jobbra.

Ja és ne itt kérj tanácsot, hanem tapasztalt, komoly emberektől ha van ilyen a környezetedben.

2018. márc. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
44%
A szertől alakul ki a pszuchikai károsodás, nem a bad triptől vagy különféle eseményektől. Tehát igen, olyankor mentőt kell hívni. Annál is jobb megoldás, amit az első válaszoló is javasolt.
2018. márc. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3 szerintem ez egy nagyon rossz tanács. az, hogy mentő meg dráma az csak mélyítené a nem jó részt szerintem.


kérdező: azért jó egy másik személy, mert ad egy biztos pontot. olyan, mint egy horgony a szokásos valóságba. meg van kinek elmesélned az egészet, megosztanod. olyan ez, hogy egy idegen városban jó, ha ott van valaki, mert megnyugtat, jó a társasága stb. ez nem felügyelet. nem azért van ott, hogy baj van e :D

2018. márc. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!