Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen pszichés betegség...

Ez milyen pszichés betegség lehet?

Figyelt kérdés

Először is, 16/f.


1. Talán már évek óta nem éreztem senki iránt komolyabb érzelmet. Legalábbis elég minimálisan. Néha szükség van egy kis színjátékra, mert vannak (sajnos többségében) olyan helyzetek, amiket nem tudok átérezni. Az emberek nagy részét képes vagyok kihasználni, bármiféle további lelkiismeretfurdalás nélkül. DE! Nem lehetek pszichopata, a továbbiakból kiderülhet, miért.


2. Emellett meglehetősen megfigyelő típus vagyok, amiből az következik, hogy elég gyakran megfigyelem az emberek viselkedését, ezzel még nincs is probléma, de (eddig) nálam képtelen volt kialakulni egy fix személyiség, folyamatosan változok, ezzel együtt a véleményem is változó. (Nem minden tekintetben, de ez a legjellemzőbb.) Nem a naivitásom az oka, egyszerűen nagyon nyitott vagyok sok dologra, mert látok benne rációt. Ha kialakítok egy véleményt, mindig találok rajta sebeket, így folyamatosan átértékelem magamban ezeket. Megjegyezném, nem kisebb véleményváltozásokról van szó, nem mindig tudatosan, de változok. Ez normálisnak mondható?


3. Elég gyakran előfordulnak pánikhoz hasonló tünetek, példaként néha teljesen kiver a víz, nyugtalan vagyok sok ember közelében, főleg ha egy zárt térben vagyok velük együtt. De ez nem engedi meg azt a következtetést, hogy klausztrofóbiám van, hiszen időszakosan fordul elő és a legtöbb esetben semmi problémám a zártabb terekkel. Néha rámjön egy érdekes már sokkal inkább dühkitörésnek mondható "roham", amikor csak nézek magam elé, képtelen vagyok tartani a kontaktot a külvilággal, mert valami nagyon idegesít, valami megmagyarázhatatlan.


Visszaolvasva nem tűnnek hatalmas problémáknak és biztosan találok rá magyarázatot, de elsősorban érdekel a ti véleményetek. Annyit mondhatok még, hogy (4) gyakran csalódok magamban, mert nagyon nehezen dolgozok fel saját eredetű problémákat. Például régebben elég gyakran kaptam megjegyzéseket (nem merülnék bele), és ezek kihatottak a személyiségemre és mély nyomokat hagytak bennem, amik nem tudnak elmúlni és keltik a folyamatos szorongást.


Nagy a probléma? (Eközben ugrott be a következő lehetőség, hogy felnagyítom a saját problémáimat, ami mindigis benne volt a pakliban, de nem tartanám valószínűnek.)


Lehet kicsit hosszasra sikeredett, de ha van elég szabadidőd, szívesen várom a választ.



2018. ápr. 2. 00:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Mért nem lehet pszichopátia?
2018. ápr. 2. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Meg tudom erősíteni, hogy vannak érzelmeim, nem is kevés. Csak ez nem másokra irányul legtöbbször. Ismételem magam, nem reménytelen, ugyanúgy van 1-2 kötelék, csak nem túl erős. Eszembe jutott kiegészítésként, a családom iránt nem érzek semmit.
2018. ápr. 2. 01:25
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem már, nem fogalmaztam teljesen pontosan az érzelmeimmel kapcsolatban és nem derült ki a továbbiakból semmi, az előző kommentem már jobban rávilágít.
2018. ápr. 2. 01:29
 4/8 anonim ***** válasza:
És milyen érzelmeket tudsz megnevezni, amiket érzel? ÉS ismersz-e olyanokat, amiket MÁR nem érzel, vagy amiket soha nem éreztél?
2018. ápr. 2. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Most párat kigyűjtöttem azokból, amiket leírtál:

pánik, düh, csalódás, bánat (?), szorongás.

2018. ápr. 2. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sokszor egyedül érzem magam annak ellenére, hogy nem kívánok magamnak barátokat vagy kapcsolatot. Bánat, kilátástalanság, hasonlók. Még régebben szerelmes is voltam (12-13 éves korban), jobban kötődtem az emberekhez, mint most. Sosem éreztem semmit a családom iránt.
2018. ápr. 2. 01:42
 7/8 anonim ***** válasza:
És ezen felül más érzelmeket meg tudsz nevezni? Amiket nem éreztél soha, de másokon fel tudod ismerni? Van fogalmad róla, milyen lehet az?
2018. ápr. 2. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is hasonló vagyok. Ha gondolod, írj.
2018. ápr. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!