Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy kell elérni, megtenni...

Hogy kell elérni, megtenni valamit, ami nehéz, amitől fél az ember, mi a folyamata?

Figyelt kérdés
Ilyenkor először gondol rá az ember, hogy megteszi, aztán megteszi (esetleg többször), és utána már nem jelent akkora gondot? Nekem sokszor nem megy, túlságosan félek sok mindentől, szorongok, pl. beszélni emberekkel ilyen-olyan célból, több emberrel, tömegben, stb., már az is zavar, ha csak tömegben vagyok, mondjuk egy busz előtt (azt gondolom, sokan biztos engem néznek). De ha próbálok gondolkodni, akkor könnyebb. De sokszor ez se megy, még a gondolat sem. Még az akarat sem. Lehet, hogy csak erőfeszítéseket kell tenni, és akkor egyre erősebb lesz az ember lelkileg a számára nehéz dolgokhoz? És az akaratereje is erősebb lesz? Én egyébként mentálisan beteg vagyok, sőt elmebetegségem is van, lehet, hogy ez a gond. Olvastam, hogy a skizofréniában megborul az összhang a gondolatok, cselekedetek, stb. között, lehet, hogy ez a gond csak, hogy beteg vagyok, de ezen úgysem segíthetek (nem hatnak a gyógyszerek), de valahogy leküzdhetném az akadályokat. Olvastam, hogy az önbecsülés is a gyakorlaton alapul, lehet, hogy erről (is) van szó, ez a probléma (nagyon kevés az önbizalmam is).

2018. ápr. 4. 21:31
 1/1 anonim válasza:
100%
Ilyesfajta esetekben a legrosszabb ha egybol belevetjuk magunkat a dolgok surujebe . Felhozva a tomeges temag amirol beszelsz . Ha tenyleg a omeggel es az emberektol szorongsz en azt tudom tamacsolni hogy mindenkepo lassan lass neki a problemanak. Elosszor csak egy emberrel beszelgess , naponta legyel egyutt vele egy orat , majd tobbet. Ha mar ez nem okoz problemat es biztonsagban , stresszmentesen erzed magad lehet nagyobb tarsasagokba is bekapcsolodni , de ajanlatos ismerosokkel gyakorolni. Ez cska egy pelda de a lenyeg minden tekintetben a fokozatossag
2018. júl. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!