Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszios problemam?

Depresszios problemam?

Figyelt kérdés

Kozep sulyos depressziom van. Hol jobb hol rosszabb. A lenyeg az, hogy a csaladomban sokan mondjak nekem hogy ne erezzem magam rosszul, egyszeruen csak legyek boldog. Es kesz. De en nem tudok. Nem tudom mi van velem. Ugy erzem ezt nem tudom befolyasolni es hogy ez tulno rajtam. De azt is erzem hogy sose fog elmulni es hogy en mar sose leszek ugyan olyan mint voltam.

Ki lehet ebbol jonni?

Volt olyan aki depresszios volt es most mar nem az? Es ugyan olyan boldogan eli az eletet?



2018. ápr. 5. 07:34
 1/4 anonim ***** válasza:
A depresszió olyan, hogy nem tudod csettintésre befolyásolni a jókedvedet. Depressziósan is csodás vagy 😌 Egyébként meg ha szakemberhez fordulsz, ő ki tudja fejteni ezeket.
2018. ápr. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnal, onnan tudom hogy csak kozep sulyos a depressziom, viszont gyogyszert nem akarok szedni.
2018. ápr. 5. 08:01
 3/4 anonim ***** válasza:

1. "Ne érezd magad rosszul, egyszerűen legyél boldog." Ez egy általános hozzáállás azok részéről, akik sosem voltak depressziósak, és el sem tudják képzelni - sőt, esetleg azt gondolják, ez csak valami "mondvacsinált" betegség. (Erre is készülj fel, hogy valószínűleg olyan is lesz, aki ezt mondja). Ez a hozzáállás viszont egyáltalán nem segít, sőt, ront a helyzeten, így amennyire lehet, érdemes figyelmen kívül hagyni, és amikor nagyon rosszul vagy, el is kerülni ezeket az embereket. Nem segítenek.


Ha közeli a kapcsolatod velük, esetleg meg lehet próbálni elmagyarázni nekik, mit érzel, min mész keresztül, kicsit ismeretet terjeszteni a depresszióról és lelki betegségekről, de ne nagy reményekkel indulj neki a vállalkozásnak.


Ne magad hibáztasd, amiért "nem tudsz" parancsszóra jobban lenni. Ez nagyon fontos.


2. "azt is erzem hogy sose fog elmulni es hogy en mar sose leszek ugyan olyan mint voltam."


Ez teljesen normális, hogy most így érzed. A depresszió beszűkíti a tudatod, azaz úgy érzed, hogy minden mindig ugyanilyen rossz lesz, és el sem tudsz képzelni mást. Ez azonban egy illúzió, amit a betegség hitet el veled.


A depresszió szeret mindent végletekben láttatni veled ("MINDEN borzasztó"; "SENKI sem szeret", "SOHA nem leszek jobban" stb.) ez azonban nem így van, még ha épp úgy érzed is, ez az igazság.


EGYSZER jobban leszel; VAN, ami nem borzasztó; VAN, aki szeret, törődik veled.


3. "Ki lehet ebbol jonni?"


Igen. Ha segítséget kérsz, hamarabb. Segítséget olyantól érdemes kérni, aki tudja, mi az a depresszió, azaz vagy szakember, vagy maga is átélte (de most jól van).


Az azonban hozzátartozik az igazsághoz, hogy gyakori a visszaesés. Ezt azért érdemes tisztázni, hogy ne teljes kudarcként éld meg, ha esetleg ideig-óráig megint rosszabbul vagy pl. egy traumatikus életesemény hatására.


Amikor ez elmúlik, ismét tudsz majd boldog lenni, örülni az apró dolgoknak is. Ugyanolyan nem leszel, hiszen megtapasztalsz dolgokat közben, de ez nem kell, hogy egy negatív előjelet kapjon. A tapasztalatok fontosak, azok adnak ellenállást a betegséggel szemben - én úgy gondolok rá, ahogy az immunrendszerünknek is szüksége van arra, hogy baktériumokkal, vírusokkal találkozzon ahhoz, hogy erősödjön, úgy a tapasztalatok, lelki problémák is, ha megfelelően "ápolod" magad, gyengéd és türelmes vagy magaddal (és ehhez hozzátartozik, hogy olyanokkal veszed körül magad, akik segítenek, mintsem hátráltatnak), megerősíthetnek lelkileg. Az a tapasztalatom, hogy ennek következtében a pozitív dolgokat is mélyebben át tudod élni.


Ez sok munkába kerül, és valószínűleg lesznek nagy visszaesések, de szerintem érdemes belefektetni az energiát.

2018. ápr. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Boldog csak SZABAD(!!!) ember lehet. Ne a boldogságot tekintsd a legfontosabbnak,hanem,hogy azt csináld,ami tetszik!
2018. ápr. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!