Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Talán 1-2 hónapja vágtam meg...

Talán 1-2 hónapja vágtam meg magam először, de mostanában újra beleestem de szerintem még durvábban. Mit tegyek? (lent)

Figyelt kérdés

Mostanában szinte minden nap este vagdosom magam. Van amikor délután is. Hiába küzdök késztetést érzek iránta. Elterveztem mondani a szüleimnek, de végül nem tettem. Barátaim leszarják. Senkinek se merek róla beszélni... Mit tegyek?

12L



2018. ápr. 6. 23:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt tudod, hogy mi miatt érzed szükségességét? Milyen érzéssel tölt el téged, amikor megvágod magad?

Ami a szüleidet illeti, sokan azt mondanák, hogy mondd el nekik. Részben igazuk is van, mert ha a szüleid nem tudják, hogy gond van, mégis hogyan segíthetnének neked? Én azonban azt gondolom, hogy indulj ki abból, hogy milyen viszonyban vagy a szüleiddel. Teljesen őszinte? Elmondanád nekik a legféltettebb titkodat is? Vagy netán úgy érzed, hogy olyan dolog emészt téged belül, amit ők úgyse értenének meg?


Ha teljesen őszinte a viszonyotok, akkor mondd el nekik. Ha nem, akkor legyen elég nekik annyi, hogy el szeretnél menni egy jó pszichológushoz, mert szeretnél tanácsot kérni valamiben. Ha normális szüleid vannak, akkor ezen nem fognak sokat agyalni - de attól még megpróbálják majd belőled kiszedni, hogy mégis miért szeretnél hozzá menni. Ha idióta szüleid vannak... nos, akkor szarban vagy. Ebben az esetben az iskolátokban dolgozó pszichológustól kellene tanácsot kérned.

2018. ápr. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hogy mi miatt azt nem tudom.Nem sikerült rájönnöm... Amolyan örömmel tölt fel mikor megvágom magam... Vagy Legalábbis valami olyasmi. A kapcsolatom a szüleimmel nem teljesen őszinte.Félek attól, hogy a Szüleim nem visznek el pszichológushoz. Illetve attól is, hogy ha iskolai pszichológushoz megyek valamelyik osz.társam észre veszi, szét fecsegi, valaki elmondja otthon és a Szüleim fülébe jutna.
2018. ápr. 7. 13:31
 3/5 anonim válasza:

Szerintem először beszélj a szüleiddel, és ha ők nem visznek el pszichológushoz, akkor keresd fel az iskolai pszichológust. Vagy ha gondolod, akkor fordítva. De mindenképpen szólj valakinek, mert ez csak rosszabb lesz! Arról nem is beszélve, hogy a szüleidnek is fel fog tűnni előbb-utóbb, és akkor már jobb, ha te mondod el nekik. Különösen, ha félsz is tőlük.

A barátaidnak pedig üzenem, hogy többet is törődhetnének veled!

2018. ápr. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rosszul vagyok a látványtól ahogy Anyámnak csalódást okozok. Épp ezért nem szóltam eddig nekikk. Nos igen. A barátaimnak csak azért voltam jó, hogy adjak nékik rágót majd a hátamra ragasztják. Osztályfőnök persze semmit se tud. Persze nem ez volt az egyetlen ilyen alkalom. Egy barátnőm van, akivel mondjuk tudok beszélni a gondjaimról.
2018. ápr. 7. 22:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az okozza a vagdosás iránti vágyadat, hogy lelkileg teljesen egyedül vagy. Nincs, akinek fontosak az érzéseid, nincs, akivel őszinte lehetnél, aki meghallgatna téged. Még a szüleid sem állnak lélekben melletted.


Nem csodálom, hogy így érzel. 24 évesként én ezt a lelki magányt, amit átéltem a gyermekkoromban, még mindig nem tudtam leküzdeni.

2018. ápr. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!