Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós, kényszeres...

Depressziós, kényszeres szorongósok! Nálatok volt már ilyen nagyon furcsa érzésetek?

Figyelt kérdés
Most mélyponton vagyok és olyan érzésem van mintha belülről valami nem engedné hogy boldog legyek. Mikor érzek valami jót pl. viccesen nevetek utána rögtön átvált negatívba mintha bűn lett volna nevetnem. Tegnap ilyennél volt olyan furcsa tapasztalasom egy nagy félelem érzetnél, mintha sikoltast hallottam volna belülről de gondolatban. Nagyon megijedtem. Nem vagyok skizofrén mert mondta a dokim. Ő megmagyarázta de én nagyon félek ennek ellenére olyan én idegen érzés volt mintha vmi bennem lenne de nem hiszek ezekben.

2018. ápr. 7. 11:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt hívják megfelelési kényszernek. Sürgősen hagyjál fel vele,mert nem 1 olyan ismerősöm van,aki tönkrement a megfelelési kényszer miatt.

Legyen önbizalmad és szard le az összes negatív véleményt!

Nem ér annyit,hogy más negatív vélemény miatt tönkretedd magad!

2018. ápr. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Volt , meg vagyok szokva a stresszel , gondokkal es ha nincs stressz rögtön keresek egy újabb aggodalmat .

Mindig újabb csapásokra várok .

Kinek a rák , kinek a mentális nyavalya van akinek mindkettö

Valami mindig van , keves aki maradektalanul boldog

2018. ápr. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez egy teljesen normális működés kényszerbetegeknél. Deperszonalizáció/derealizáció a neve - az agyad tulajdonképpen ,,kilök" az átlag öntudatból, úgy kell elképzelni, mintha megpróbálna megvédeni téged a betegségtől és ezért egy védőburokba helyezne. Negatív időszakokban gyakori, és tulajdonképpen egy védekező-mechanizmus. Ne félj! ;) Számomra is ijesztő volt az első időszakban, de mostmár egész egyszerűen vállat vonok és azt mondom: ok, a betegség megint szórakozik velem. Próbáld meg ugyanúgy élni az életed, mint máskor, a lényeg, jogy ne figyelj és pőrögj rá túlzottan, csak engedd el, és egy idő után azon kapod magad, hogy minden a régi! ;)
2018. ápr. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!