Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Csak én nekem van egy furcsa,...

EmilyRose kérdése:

Csak én nekem van egy furcsa, kényszeres érzésem, hogy el kell mennem? Hogy ott, valahol vár valami? Sokszor eléggé megrémít.

Figyelt kérdés

Úgy értem, ha elnézek a távolba, úgy érzem, mennem kell ,hív a táj és itt kell hagynom mindent, ami eddig oly kedves volt nekem... Ezt eddig vissza tudtam fogni...

A legérdekesebb, hogy ez az érzés leginkább Anglia és Írország irányába húz és nem tudom, miért, de rémisztő. Próbálom ezt az érzést elaltatni magamban és nem törődni vele. Néha azzal próbálom csillapítani, hogy beülök a gép elé, megnyitom a Google MApset és utcanézetben barangolok Anglia országútjain és a városok utcáin, de sajna nem múlik.

A mostani helyzetem sem garantélja, hogy valaha is el tudok majd oda jutni, mert úgy tűnik, hogy akibe szerelmes kezdek lenni, az soha nem szeretne hosszabb időre kimenni oda, külföldre... Néha már azon gondolkodom, hogy nem is akarok szerelmes lenni, mert egyszer csak nem fogom tovább visszaszorítani az érzést, és míg a kedves alszik, én összecsomagolok és egy szó nélkül lelépek az életéből. Tudom, hogy furán hangzik, de úgy érzem, hogy egyszer elmegyek és nem is biztos, hogy vosszajövök már... Van még más is, aki így érez? Nekem összeszorul a szívem, ha erre gondolok...


2010. júl. 30. 02:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Ismerek ilyeneket. Olyanokat is, akik el is mentek abba a messzeségbe...
2010. júl. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem is szokott ilyen lenni. A tenger nagyon vonz, az az én életem, menni kéne.
2010. júl. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is ismerek olyanokat, akik egyfolytában egyvalamin kattognak. Ők is bearanyozzák a saját életüket is, meg a velük sínylődőkét is. Ha meg nekirontok, hogy ideje volna akkor eldönteni, akkor úgy csinál, mintha japánul makognék neki.
2010. júl. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Néha velem is ez van. Anglia engem is vonz, nagy tervem h kimegyek oda élni/dolgozni.

Elszökünk együtt?:D:D

2010. júl. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Teljes mértékben megértelek!

Én is így vagyok,csak Amerikába,vagy vmi messzi szigetre akarok elmenni,de el innen és nem jönni vissza,csak szeretnék mindent itt hagyni!De ez sajnos lehetetlen...

2010. júl. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát az biztos, hogy furcsa érzés... Én nem azt mondom, hogy nem jönnék vissza, hiszen itt vannak a szüleim, hamarosan öcsém is lesz... Csak nehéz vele együtt élni. Leginkább a honvágyhoz tudnám hasonlítani az érzetet, csak azt nem értem, hogy lehet honvágyom egy olyan országba, ahol még soha nem is jártam?
2010. júl. 30. 13:29
 7/9 anonim ***** válasza:
Hány éves is vagy? Mert ah nagykorú vagy, és lenne rá pénzed, h elutazz akár csak egy hónapra, el kell határoznod magad, egy életed van ami nem épp nevezhető hosszúnak, annak viszont minden egyes percétki kell használni, és az álmokat valóra váltani. Gondolom, h nehéz lenni mindenkit itt hagynod, de gondolj bele ha nem lépsz egyszer mennyire fogod bánni h nem mentél...
2010. júl. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Velem is van ilyen. Nekem olyan, mintha a tenger "hívna"!! Nagyon szeretem a vizet...és úgy érzem, hogy a tengernél valami vár rám. Nem tudom mi, de valami.
2010. júl. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Talán előző élet, ha hiszel ilyesmiben. Mondjuk engemet nem a messzeség, a horizont hív, noha szoktak érzéseim lenni azzal kapcsolatban is, főképp az álmokban - olyan fura érzés, mintha a horizont visszanézne, benne megtestesülve a végtelenséggel.


A tenger, a világítótorony, a hajó, a szigony, a halak, a part, a sirályok - általában tengeri archetípusok viszont megfognak. Kiskoromban kedvencem volt a kis hableány, ezért aztán olvastam sellőkről, még volt is a Duna tvn egy rajzfilm egy metamorfózisról, hogy egy lány rendellenesen szerette a vizet, szülei nem értették, de az öregek inkább elfogadták, s a végén átalakult sellővé és ellepte a tenger.


Sok Enyat hallgattam kisgyerekként, Queent, Vangelist, U2-t. Az Undying nevű PC játék is nagyon megfogott.

2012. aug. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!