Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mire számítsak pszichiáternél?

Mire számítsak pszichiáternél?

Figyelt kérdés

Elég sok bajom van, nevén nem tudom nevezni a dolgot. Évek óta öngyilkos akarok lenni minden apróság miatt, túlérzékeny vagyok, motiválatlan, szorongok, nem látom az élet értelmét, hangulatingadozások, étkezési zavarok, téveszmék... stb.


Végre úgy néz ki, hogy elfogok menni pszichiátriai szakvizsgálatra. Tehát nem pszichológushoz, hanem háziorvoson keresztüli ingyenes pszichiáterhez.


Mire számítsak? Tehát feltehetően milyen gyógyszereket fog felírni illetve az egész dolog miből fog állni? Nehéz beszélnem magamról, tehát remélem nagyrészt csak kitöltögetős teszteket tolunk.


18/F


2018. ápr. 8. 07:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Beszélgetni fogtok, de gyógyszert nem fog azonnal felírni.
2018. ápr. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 szenes43 ***** válasza:
A pszichiáter orvos,bizonyára a rendelési idő függvényében kikérdez s majd felállít egy diagnózist amit esetleg veled küld el a háziorvosodnak. Ott nem érnek rá teszteket töltögetni mert a TB.-s szakorvosok túlterheltek. Megjegyzem ha mégis gyógyszer szükséges azt érdemes a szakorvossal felíratni mert a háziorvos által felírt jóval drágább.
2018. ápr. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Beszélget veled pár percet, felí valami gyógyszet és ha úgy gondolja elküld pszichológushoz.
2018. ápr. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
beszélgetni fog veled,gyógyszert ír fel.
2018. ápr. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is megjártam ezt az utat nem olyan rég, igaz én 19 vagyok, egy kicsit beszélgetni fog veled, aztán írja a kedvenceit, ha úgy ítéli meg, hogy kell (szinte a legtöbb esetben simán felírja a gyógyszereket) . Orvosonként más, egy Kventiax, Rexetin, Frontin kombót várhatsz, vagy valami hasonlót. Gyógyszertanilag, antipszichotikumok, antidepresszánsok és nyugtatók csoportjából fog neked válogatni.


Na most ha teheted, kerüld az első kettő gyógyszercsoportot , mert hasonló kémiai felépítésük van (pl. imipramin és kvetiapin), ebből következik, hogy a mellékhatasok is hasonlóak. Lehetsz cukorbeteg, de az biztos, hogy hízni fogsz tőlük.

2018. ápr. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!