Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Voltál már pszichológusnál,...

Voltál már pszichológusnál, pszichiáternél? Milyen tapasztalatid voltak?

Figyelt kérdés
Szeretnék elmenni egy pszichológushoz, de attól félek, hogy nem tudok majd megnyílni.
2017. szept. 24. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Egy próbát megér. Ha nem jön be, még mindig bejöhet egy másik, vagy egy harmadik.
2017. szept. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálhatod,de ne várj csodát.

Viszont arra számíts,hogy a pénzed úgy folyik át az ő zsebébe,mint a vízesés.

2017. szept. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ahogy a második válaszoló írta. Egy alkalommal nem oldódik meg a problémád, és óránként fizethetsz 5-10000 Ft-ot.

Havonta sem kevés, de ha hosszú távú terápiára jársz, nyúlhatsz bőven a zsebedbe. Annyit nem ér. (szerintem)

Kérdés még, hogy hányadik alkalom után tudsz megnyílni...

2017. szept. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Abban legalább tud segíteni, hogy körbe írja, vagy megnevezi pontosan a betegséget, vagy hiába a szakmai tudás, tapasztalat, konrét, hiteles válasz nincs?
2017. szept. 24. 16:10
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

2-es vagyok.

Szociális fóbia miatt voltam elég mély ponton.

Felkerestem erre specializálódott pszichológust.

Kb.12 alkalommal voltam nála,alkalmanként 50 perc.

Semmi nem változott,csak kb.100 ronggyal vékonyabb lettem.

Biztos van olyan pszichológus,aki talán hatásos(abb),de én azt veszem észre,hogy elmondják,amit bemagoltak az egyetemen,aztán zsebre vágják a nem kevés pénzt,amiből utaznak,jól élnek,stb.,és tökre nem sajnálnak senkit,a beteg meg ugyanúgy szív tovább.Ilyen világot élünk...

Én saját magam "kezelem" a problémámat,többet ér,mint elmesélni a nyomoromat egy idegen embernek,ráadásul még fizetni is érte.

A testvérem fiával is vannak gondok,ő is hordta a gyerekét anno psz.-hoz.Folytak ki a százezrek,és most is ugyanaz a gond.

Biztos van bennem makacsság,de én megtanultam,hogy a "sérült" embereket úgy ki tudják használni,hogy az hihetetlen,és mindenki a saját javait nézi.

2017. szept. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Iskolapszichológushoz járok három hete, úgy alakult az életem, hogy szükségem volt másvalaki segítségére is, a családomé és a páromé mellett. Én már az első alkalom után éreztem, hogy felszabadultam, megkönnyebbültem. Végre kezdek a régi önmagam lenni. Még pár hétig biztos fogok járni hozzá, aztán lesz egy pont, amikor úgy érzem majd, hogy már "megy egyedül is". De ehhez az kell, hogy meg tudj nyílni, minden rejtett gondolatodat elmondd és higgy abban a változásban, amit a pszichológus javasol.
2017. szept. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. szept. 25. 00:34
 8/9 anonim ***** válasza:

Én klinikai pszichológushoz mentem egyszer, pár éve, nála nem kellett fizetni. Viszont én nem éreztem utána semmiféle változást, őszintén szólva. (Igaz, eleve picit szkeptikusan álltam a dologhoz.) Akkor, ott jól esett, hogy volt kivel beszélgetni, megosztani a problémáimat, de ez csak átmeneti megkönnyebbülés volt, és erre teljesen felesleges volt egy vadidegent megkeresni. Reméltem, hogy legalább valami tanácsot tud adni, hogy hogyan léphetnék előre, de igazából semmi olyat nem tudott mondani a 8 alkalom alatt, amit magamtól ne tudtam volna előtte is. Sőt, kifejezetten irritált, hogy a pszichológus csajszi másból sem állt, mint csupa együttérző, szomorú pofavágások és általános tanácsok, már-már közhelyek sokaságából. Ennyit az is ért volna (vagy még többet is), ha a kezembe veszek valami önismereti, self-help könyvet.


A problémámon nem segített, a végén semmi maradandót nem mondott el. Azóta változtak a dolgok az életemben szép lassan, de mindezt magamnak köszönhetem, nem pedig a pszichológusnak.


Ez az én tapasztalatom. Lehet, hogy más pszichológusok nem ilyenek, de én már nem látom értelmét. Nem vártam csodát, de minimális mértékben sem javult az életem a "tanácsaival". Pedig nem a megnyílás hiánya volt a gond, ugyanis én kb. első perctől kezdve zúdítottam rá mindent...

2017. szept. 25. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én 15 éves koromtól járok pszichológushoz ingyeneshez a nevelési tanácsadóba, de nekem nagyon nagy szerencsém volt, mert komolyan vették a gondjaimat, illetve mindenkinek. Szóval a pszichólógusokkal kapcsolatban jó tapasztalataim vannak, tudtak segíteni, illetve jelenleg is járok és most is folyamatosan fejlődök. Az állami pszichiáterekhez viszont... nem. Nem értette meg a bajomat, felírta a legerősebb szorongásoldót ami extrém függőséget okoz, rá is függtem..Aztán a szüleim berágtak és elküldtek egy magánhoz, azóta is ő kezel, de vele aztán jó tapasztalatom van újból. Igazából az a fontos hogy legyél őszinte, nem baj, ha nem tudod elmondani egy órán belül az összes problémádat, nekem is volt olyan hogy pár hónap múlva mondtam el amit szerettem volna, mert akkora tudtam magam rászedni, de mindenképpen fontos hogy elmondj mindent neki, bármi ami zavar, tényleg mindent! Mert nagyon sokszor tapasztaltam hogy ha nem mondom el, akkor őrlődsz magadban és egy teljesen más témába kezdtek amire nem is tudsz figyelni, meg nem is azt kellene, akkor is ha nagyon ciki, vagy kellemetlen. Másrészt..én olyan hülye pszichiátert kaptam aki olyan szinten megalázott hogy megutáltam teljesen, de nagyon sokan hajlamosak általánosítani hogy akkor az összes ilyen. Pedig nem! Folyamatosan keresgélni kell, és nem szabad feladni, meg fogod találni idő után akivel tudsz együtt dolgozni. Sok sikert!! 17/L
2017. szept. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!