Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meddig tart a gyász?

Meddig tart a gyász?

Figyelt kérdés
4 hónapja veszítettük el a férjemmel az ikerbabáinkat ...ahogy tellik az idő egyre csak rosszabb lesz...pánikrohamaim vannak...nem tudok enni ...amióta visszamentem dolgozni csak rosszabb...nem értik miért nem ugra bugrálok örömömben hiszen már "régen történt és amúgy is csak 4 napot éltek az olyan mint egy sima vetélés" ... sajnos nem állunk úgy anyagilag h munkahelyet váltsak...hitellel a biztos szar jobb mint a bizonytalan....még fiatalok vagyunk ahhoz hogy "ebbe beledögöljek" ...de egyszerűen nem tudok tovább lépni ... :(

2018. ápr. 17. 12:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnálom..Több idő kell.

Talán majd egy következő terhesség segít könnyebben feldolgozni.

4 hónap egyáltalán nem sok idő,ne foglalkozz a sok idiótával.

Mindenki máshogy érzi.

2018. ápr. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

Nagyon sajnálom. :(

Próbáld meg a munkatársaidba belefojtani a szót, ha rákezdenének. Mondd, hogy nem szeretnél erről a témáról sem beszélni, sem hallani. A maguk primitív módján csak segíteni szeretnének, nem direkt még jobban bántani, de ettől még nem kötelező meghallgatnod őket.

2018. ápr. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Te figyelj csak....nekem 20 éve halt meg nagymamám és még mindig hiányzik. 4 hónap az semmi! Pláne, hogy gyerekekről van szó és pláne, hogy a hormonredszer is megborul terhesség után bónuszban? Hogy várhatod saját magadtól, hkgy továbblépj pár hónap után? Ez lehetetlen. Ennyi idő alatt ezen csak egy pszichopata tudna túllépni. A gyász mindenkinél más mennyi ideig tart. De ez hosszú idő lesz. És minél jobban tiltakozol ellene annál rosszabb lesz. A babák meghaltak és szerintem te ezt nem tudod és nem is akarod elfogadni. Ami normális....De itt az az egyetlen megoldás, ha elgyászolod, elsiratod őket. Ha elfogadod, hogy ez most rohadtul fáj. És fájni fog sokáig.....és akkor napról napra majd az idő segít. Ne legyél türelmetlen magadhoz....az most nem jó taktika. Idővel hátha lesznek más babák akik majd betöltik ezt az űrt. De a mostani babák emléke mindig benned fog élni, sajnos vannak olyan traumák az életben amiket életünk végéig magunkkal viszünk. Idővel nem olyan éles a fájdalom de ez a nyom ott marad. Sajnalom, hogy ilyen fiatalon részed van ebben.
2018. ápr. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Picit hasonló helyzetben vagyok olyan szempontból, hogy engem is egy nagy trauma ért. Csak részben gyász, részben komoly betegség. A lényeg, hogy én is kiborultam. Nekem is szörnyű, hogy folyton a törtentekre emlekeztetnek a kollégák és fagggatnak meg kérdezgetik, hogy vagyok? Van aki jót akar de nem jól teszi, van aki csak kiváncsi. Nekem meg elegem, van hogy nem tudok egy percre sem kikapcsolni mert mindig a történtekre emlékeztetnek. Az a legrosszabb, hogy fogalmuk sincs min mentél át és min mész át. Mert ők sosem mentek át hasonlón különben nem csinálnák ezt. Én már eljutottam odáig, hogy ha valaki felhozza a témát megmondom, hogy nem akarok róla beszélni, ne kérdezze meg többet hogy vagyok mert már nem bírom! Lassú folyamat de már kevesebben kérdezgetnek. Az ilyen embernek aki meg azt mondja 4nap az olyan mint egy vetélés? És már régen volt, felejtsd el. Valószínű rázúdítanám minden érzésemet ami előjön ezzel kapcsolatban. Elmondanám amennyire szavakba tudnám önteni milyen érzés volt fizikailag és lelkileg és milyen nehéz ez, és mennyit ártanak az illető szavai. Hidd el utána meg sem mer majd mukkanni.
2018. ápr. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vákaszokat...már a következő gyerek téma is baromi bosszantó...végig csináltam egy terhességet egy orvosi hiba miatt elvesztettem mind2 gyerekemet és a kollégáim (akik ápolónők orvosok akiknek sajnos darab darab) még csesztetnek a kérdéssel h mikor jön a következő baba...én egyszerűen nem is értem...mint ha a kutyámat temettem volna ...nekem se jó főleg nem a férjemnek hogy itthon állandóan pánikolok hányok (de érdekes hogy ez csak itthon jön rám) ha esetleg van más is hasonló helyzetben rám írna privátban? Jó lenne beszélgetni másokkal is :(
2018. ápr. 17. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!