Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki szorong az mit tegyen?

Aki szorong az mit tegyen?

Figyelt kérdés

Több helyütt azt javasolták, hogy szembe kell menni a szorongás tárgyával (ami szinte minden), és akkor már bátrabban fog viselkedni legközelebb az ember. Hát ez nekem nemigen jött be. Még több szorongást generált, azon agyalva, hogy jó volt e így, kit bántottam meg, hogyan bánthatnak meg azt felhozva amit tettem. Szóval szerintem, még mindig az elkerülés a legjobb stratégia.

Szerintetek?



2018. ápr. 18. 20:37
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem is. Abból baj nem lehet.
2018. ápr. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem, az elkerülés csak erősíti a szorongást. Én is ezzel küzdök, viszont a cbt (kognitív viselkedésterápia) terápiát (szembenézés a szorongás tárgyával) lépésenként kell megtenni. Van erre egy elég jó könyv, az a címe hogy "Kiút a szorongásból", Dr Kate Middleton a szerző.Ezt bátran tudom ajánlani, nagyon jó tanácsok vannak benne és végigvezet a terápián is. :)

2018. ápr. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Menjen orvoshoz!
2018. ápr. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1.nek. Igen én is így érzem, csak mindketten tudjuk, hogy ez sem a legjobb, mivel egyre inkább beszűkül az ember tere.

2.nak. Köszi, utána fogok nézni mind a könyvnek, mind annak a terápiának.

3.nak. Gondolod nem voltam eddig? Legelőször kaptam egy nagyon ismert gyógyszert(a nevét direkt nem írom, de mindenki ismeri). Szóval kb 2 hónapig nagyon jó volt utána meg már nem ért semmit. Később, másodjára kaptam kombinálva 2 gyogyit. Az is működött, csak sajnos éjjel nagyon rosszul voltam,(halál közeli érzés volt) így abbahagytam. Jó pár évre rá, harmadjára megint kombinálva kaptam 2 fajtát. Az leszedált, semmi más jó hatása nem volt. Viszont nem tudtam wc zni, a szemem (közel látásom) kezdett teljesen tönkremenni, úgyhogy azt is abbahagytam. Aztán itt vagyok megint magammal. Találtam egy cikket ami nagyon találóan leírja ezt az egészet:

[link]

Köszi mindenkinek.

2018. ápr. 19. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!