Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire normális, ha az SSRI...

Mennyire normális, ha az SSRI az első tabletta után hat? Nem placebo!

Figyelt kérdés

Senki nem akarja elhinni, hogy az első tabletta után hat nálam az SSRI. Sertraline Actavis-t kezdtem el szedni hétfőn. 50mg-os tablettának a felét, azaz 25mg. Elsőre bevettem, kb kiütött, aludtam is egyből. Később elmentem futni, végül óriási jókedv jött rám. Másnap bevettem reggel a következő 25mg-ot, és egész nap jókedvem volt - szinte totál más embernek érezem magam azóta is. Ezeknek két-három hét után kelett volna jelentkezni, hogy létezik, hogy egyből hatott?


Nem placebo, mert a pupulláim nagyok, (mint ugye ectasynál, azis emeli a szerotonint), libidóm is lecsökkent. Ezeket pedig utólag olvastam, nem előre, szóval nem én képzelem be. Mi a franc ez? :D



2018. ápr. 19. 08:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
Hát örülj neki, rád így hat. Én anno xanaxot kaptam és vártam az első , második tabi után, hogy hasson, vagy érezzek bármit is, de egy nagy semmit nem éreztem. Aztán mondta a soki, hogy ennek idő kell, mert be kell, hogy épüljön... odáig már nem jutottam el, nem szedtem be többet.
2018. ápr. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hat ez fura, de tenyleg orulj neki, barmi vagy barhogyan is okozza, a lenyeg h igy is maradjon hosszutavon :)
2018. ápr. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem is volt olyan gyógyszerem, ami így hatott, de az nem SSRI volt. Szóval simán lehetséges ilyen, én úgy tapasztaltam.
2018. ápr. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

1-es

Nem csoda, mert az nem antidepresszáns, hanem nyugtató. Persze felmerül a kérdés, hogy miért szed be az ember olyasmit, amiről nem is tudja, hogy micsoda és minek kéne történnie ?

2018. ápr. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Neurologus irta fel nekem. Es sajnos tenyleg nem tajekoztatott, hogy mire szamitsak. jo ha vegul 3-at szedtem be belole..
2018. ápr. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%
A szertralinnak jelentős dopaminerg hatása is van, talán azt érzed.
2018. ápr. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

amióta kiírtam a kérdést áttéertem venlafaxine-ra, napi 225mg és 40mg atomoxetine. Nagy kombó, ezvan, tisztában vagyok vele.


Egyébként venlafaxine-től is eleinte tudtam eufóriát csinálni, ez nemtudom mi :D Amíg keveset szedtem 75mg, volt, hogy direkt betoltam 150 - 225-öt és tiszta eki comming up volt az egész. Persze ez elmúlt.


Egyébként google: "venlafaxine as babay extasy"

2018. szept. 27. 10:57
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát, én a Velaxintól 19-20 órát aludtam naponta... :D
2018. szept. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nekem eddig ez nagyon bevált, kifejezetten energizál és "pörget". Nélküle egy hulla vagyok. Mellé az atomoxetin-t leváltottam wellbutrinra, ezis még dob az energiára. Így legalább képes vagyok lehúzni a munkanapot úgy, hogy nem alszok be a végére.
2018. nov. 28. 15:15
 10/13 anonim ***** válasza:
56%

Tádá és így keletkeznek a függők :D

A gyógyszer mellett dolgozol szakemberrel hogy megkeresd a szorongás okát és legyőzd vagy ilyesmi ?

Vagy csak te az azt csinálod mint sokan hogy visszamész 3 havonta a szihomókushoz "aha aha tök jó kellene még egy kicsit köszike" és megkapod a következő adagot ?

2018. dec. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!