Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon hamar felejtek el sok...

Nagyon hamar felejtek el sok mindent rövidtávon (2-3 hétre visszamenőleg) régebbi dolgokra pedig teljesen emlékszek. Még csak 18 éves vagyok. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Engem és másokat is egyre jobban zavar, mikor pl valamit félnaponként megkérdezek, mert nem nemlékszem, hogy megkérdeztem volna/válaszoltak volna rá. Vagy valamit minden nap elmondok, mert nem emlékeztem, hogy elmondtam már

2018. ápr. 22. 19:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Neurológushoz kérj beutalót! Ez komolynak tűnik.
2018. ápr. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem alszol túl keveset? Vagy telefonozol túl sokat? Ezek hosszútávon elég rossz hatással vannak az agyra.
2018. ápr. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
egyik se:(
2018. ápr. 22. 21:18
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet, hogy a stressz leterheli az agyad. Meg az is lehet, hogy a tananyagra koncentrálsz, és a fölösleges magolás viszi el az energiáidat/tárhelyet az agyadban; kapacitásodat; amúgy nemtom, talán próbálj meg többet pihenni; korábban lefeküdni; de én nem értek hozzá. Viszont a tananyag az pl nálam is két hétig maradt meg; az pl nem volt hasznosítható, úgyhogy nem is volt fontos, csak addig volt szüksége az agynak fejben tartani, amíg megírtuk belőle a dolgozatot; utána kiszelektálódott; mert hasztalan, élettől messze álló információ volt; és közben kellett hely megjegyezni az újakat egy következő dolgozatra. Amúgy pont az, hogy 18 vagy, még gondolom iskolába jársz, majd ha kijártad, akkor jobb lesz.
2018. ápr. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
*Lehet, hogy pl stressz miatt nem is koncentráltál annyira a válaszra, hogy megmaradjon. Nem is tudtál figyelni annyira, szétesett a figyelmed, és így a válasz már nem is tudatosult benned;
2018. ápr. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
*szal bármivel is de sztem le van terhelve az agyad.
2018. ápr. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Testi tüneteid vannak? Nem híztál esetleg? Nem vagy fáradékonyabb? Mert lehet valami kicsit felborult a szervezetedben..Hormonok stb..Mert vannak hormonális zavarok, pl. pajzsmirigy betegség, ami hosszú távon memória romláshoz vezethet.
2018. ápr. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Milyen dolgokat felejtesz el? Hogy mit ettél aznap esetleg, hogy milyen sorrendben fogyasztottad el az ételeket, arra emlékszel? Amúgy lehet az is, hogy valami miatt nem tudsz koncentrálni és csupán amiatt nem emlékszel semmire. Mert közbe totál máshol jár az agyad..
2018. ápr. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Menj el dokihoz, de addig is szedj magneziumot, meg b vitaminokat. Árrani nem fog. És ne gondolj a legrosszabbra, simàn lehet , hogy csak túlhajszoltad magad.
2018. ápr. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
magnéziumot folyton szedek, a háziorvosom mondta, hogy szedjem, mert tavaly 2x voltam vérvételen (a vasam miatt 2,5 havonta mennem kellett lév végén) és az eredménybe valamire mondta, hogy szedjek magnéziumot
2018. ápr. 23. 11:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!