Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi idő alatt lehet hosszá...

Mennyi idő alatt lehet hosszá szokni a rivotrilhoz? El lehet hagyni valahogy?

Figyelt kérdés
1 éve szedem a rivotrilt. (0,5mg) este egy 3/4 et. Alvászavarra kaptam. Akkor használt is. Segített elaludni. De mostanában újra rosszul alszom. Sajnos már rettegek az alvástól ami még inkább hozzájárul ahhoz hogy rosszul vagy nehezen aludjak. Vajon ennyi idő alatt már kialakulhatott a függőség? Nem szeretnék nagyobb adagot szedni belőle.
2018. ápr. 23. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát ha már 1 éve szeded akkor persze, hogy kialakult a függőség. Amúgy sportolsz? Az is segíthet. Vagy ha mélyebb lelki okai vannak, akkor megpróbálkozhatnál egy pszichoterápiával.
2018. ápr. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem sportolok. Bár tudom hogy kéne. Az a baj hogy nagyon szorongós vagyok.
2018. ápr. 23. 11:22
 3/6 anonim ***** válasza:

0.5-ös rivónak a felének a felét szeded?

Az semmi, attól nem leszel függő....

2018. ápr. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Függőnek függő, de ez a mennyiség (ha nem emeled), akkor simán le tudsz róla jönni. Én 14 mg-ot szedtem naponta. Kórházban szoktam le róla orvosi felügyelet mellett, kaptam mást helyette, az elvonási tünetekre, 2 hétig voltam bent, de majdnem egy évembe telt, mire leszoktam róla és nem voltak elvonási tüneteim. Szóval jól teszed, hogy nem emeled az adagot, mert így jársz, mint én. :/
2018. ápr. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Háromnegyedet szedek. De hiába veszem be nagyon nehezen alszom és keveset. Nem értem most miért nem segít. Növelni nem akarom. Szerintem már az alvástól való félelem/szorongás váltja ki ezt. De sajnos nehéz megnyugodni.
2018. ápr. 23. 12:40
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2018. ápr. 23. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!