Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkossági kísérletből...

Öngyilkossági kísérletből maradt hegek? Nem okoznak kellemetlenségeket?

Figyelt kérdés

Ha okoznak mit és miért?

Mekkora a heg,hol van?Mivel okoztad?



2018. ápr. 25. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:
28%
Hát nekem nem kísérlet volt, csak vagdostam magam, aztán most abból megmaradt egy csomó heg a karjaim belső részén, meg 1-2 jól látható heg a karom külső részén, kb. ilyen 5 centi a legnagyobb. Szerencsére azért annyira nem durvultam el. De ha eddig nem múltak el, akkor már nem is fognak. Családom tudja, mi történt velem, de nem szoktunk erről beszélni, ezért is kellemetlen, hogy ha pólóban vagyok, mindenképpen látják, vagy ha mutatni akarok valamit, és látszik a karom belső fele, akkor is kellemetlen. Munkában is kérdezték már, hogy mik ezek a vágások, valahogy eltereltem a témát, de nyilván tudták. És ettől függetlenül is már biztos sokan észrevették.
2018. ápr. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hány éves vagy?

Miért vagdostad magad?

2018. ápr. 25. 23:46
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kezemen egy két karcolás van mert nem akartam, hogy nagyon feltünő legyen. De viszont a bal combom végig össze van vagdosva,a jobb szintén. Hogy okoz e kellemetlenséget? Persze. Például nyáron nem tudod élvezni a balatoni nyaralást pedig imádom a fürdést. Lehet nem nagy dolog leírva, de 40 fokban a vágyakozást, hogy bemenj a vízbe nagyon erős. Persze van megoldás, de semmi nem ugyan olyan. Nem öngyilkossági kísérlet miatt vannak a vágások.
2018. ápr. 26. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy vagyok mint az 1es.Nekem a csuklóm is vágva és varrva van a többi vágás mellett.A bal karom kívül belül tele van, a bal combomon is van.Nekem akkor rossz mikor a gyerekem kérdezi.

Kb.10-12 voltam mikor ezek történtek.Rossz otthoni körülmények, rossz társaság...

40N

2018. ápr. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A jobb alkarom és mindkét combom tele van hegekkel,eléggé látszódnak,mivel nagyrészük szétnyílt,és úgy gyógyultak be. Pengével okoztam.

Igen,okoznak kellemetlenséget. Mindig eltakarom őket (ragtapasz,hosszúujjú/hosszú nadrág). Nyáron max térdig érő nadrágot veszek fel. Azt tartom leginkább kellemetlennek,amikor mások feltűnően megbámulnak emiatt(pl.strandon,orvosnál,stb.).

2018. ápr. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia!

Nekem vannak vagdosásból adódó hegeim,de már nem vagdosom magam. Nem azért csináltam,mert öngyilkos akartam lenni,bár tény,hogy voltak suicid gondolataim. Azért okoznak kellemetlenségeket,mert a családtagjaim a mai napig nagyon feltűnően megbámulják a hegeket (a combomon sok van és még 2-3 év után is nagyon látszik),és ettől mindig szégyellem,hogy ezt csináltam. Meg már elég erős beszólásokat kaptam emiatt,random idegen emberektől is. Emiatt az egy dolog miatt nem szeretem a nyarat:vagy felvállalom a legnagyobb hibámat vagy megsülök.A hegek többségét pengével okoztam.

2018. aug. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!