Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Felnőtté válástól való félelem...

Felnőtté válástól való félelem okozhat öngyilkossági gondolatokat?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok és nem tudom miért, de kialakult nálam egy erős szorongásos probléma pánikkal és sajnos öngyilkossági gondolatokkal. Emellett egyre inkább olyan érzésem van, hogy napközben anyukámra gondolok és alig várom hogy otthon találkozzak vele. Nagyon bújós vagyok hozzá, állandóan beszélgetnék vele. Rengeteg gyerekkori emlék jut eszembe, amikor anyukámmal voltunk valahol, időt töltöttünk együtt. És mostanában elég sokszor nézek meséket is, minimaxot is.


Mi történik velem?


2018. ápr. 9. 19:59
 1/7 anonim válasza:
74%
Le kéne válnod róla, egy barátnőt keresnék a helyedben. Az nem baj ha jó a viszonyod az anyukáddal és odabújsz hozzá, de nem lesz mindig melletted. :)
2018. ápr. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És szerinted okozhatja a problémákat a felnőtté válástól való félelem?
2018. ápr. 9. 20:42
 3/7 anonim ***** válasza:
Miért félsz a felnőtté válástól?
2018. ápr. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ilyesmi ratorhet az emberre még 30-40 evesen is, nemhogy 18. Szerintem pszichologus kell, o segit megallapitani, hogy ez mèg normalis-e vagy mar nem es segit a felnotte valasban. Szerintem kerj segitseget, ingyenesen is vannak pszichologusok tb alapon. Kesobb ez kihathat parkapcsolatra stb.
2018. ápr. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az öngyilkosság nem old meg senkit és hatalmas fájdalmat okoznál szeretteidnek! Élj!
2018. ápr. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az életedet ne akard eldobni, mert meg kell látnod, hogy az élet ajándék, az élet csodálatos, csak meg kell találnod benne a helyedet, ami boldoggá tesz, és amiért erre a világra jöttél. Azt az energiát, amit végzetes dolgokon való gondolkodásra fordítasz, fordítsd át pozitív dolgokon való gondolkodásra. Mi tesz boldoggá? Mi motivál? Lesz időszak, amikor semmi. Akkor csak használd a kapaszkodókat, olvass, aludj sokat, és lassan a háborgó tenger majd megnyugszik. Amikor pedig olyan időszakban vagy, akkor "valósítsd meg magad". Tanulj valami újat, tervezd meg,hogy hova utaznál például szívesen, mi lenne a munka, amit szívesen végeznél, tűzz ki kisebb célokat, például az iskolában az előrehaladással. Látogass el olyan rendezvényekre, ahol hozzád hasonló gondolkodásúak vannak. Menj el önkéntes munkára akár ( pl. gyerekkórházban mesét olvasni, menhelyre sétáltani stb.), és meglátod egyrészt, hogy mennyire szükség van itt rád, másrészt nagyobb szeletet látsz az életből, és rájössz, mi a te utad. És nagyon fontos: soha, de soha ne add fel!
2018. ápr. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2018. ápr. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!