Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Leszázalékolás mentális...

Leszázalékolás mentális betegséggel?

Figyelt kérdés

Mi a menete? Illetve van rá egytalán mód?

Bipoláris vagyok.



2018. ápr. 27. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon nem veszik ezt komolyan, így egy ,,sima" bipoláris zavarral el fognak küldeni.
2018. ápr. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Bipoláris betegséggel nem százalékolják le az embert.
2018. ápr. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. ápr. 27. 13:32
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

Van egy cikk: Idézek:"A pszichiátriai betegek a társadalom perifériájára kerülnek, idővel akár le is százalékolják őket, munkaképtelennek minősítik. A társadalom részéről ez a negatív megítélés kizárja a pszichiátriai betegeket a társadalomból, az emberek közül. Ez a pszichiátriai betegben is kivált egy kilépést a társadalomból. Ez képezi az alapját a pszichiátriai betegek esetleges szociopátiás, a közösséget nem tisztelő attitűdjéhez. Tehát a stigmatizáció egy súlyosan hibás folyamatot indít el."


[link]

2018. ápr. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
34%

Találtam még információt web beteg oldalom, csak keresgélni kella neten, ott a válasz, itt a tiniktől ne várj felnőtt szintű válaszokat!


"Kedves Kérdező! Az egészségkárosodás mértékét az NRSZH(Nemzeti Rehabilitációs és Szakértői Intézet) régi nevén ORSZI állapítja meg. A lakóhely szerint illetékes nyugdíjbiztosítási igazgatási szervnél lehet előterjeszteni. Először Igéybejelentő lapot valamint Nyilatkozatot kell kitöltenie, melyet elektronikus formában is megtehet.(www.onyf.hu) Az igénybejelentő laphoz csatolni kell a Háziorvosi beutalót(4 oldalas), korábbi zárójelentéseit, leleteit. Ezt követően értesíteni fogják az ORSZI vizsgálat időpontjáról. "

2018. ápr. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 szenes43 ***** válasza:
89%
Engem depresszióval leszázalékoltak 66%-ra. Előzmények: a kerületi gondozóba évekig jártam pszichológushoz,majd ő elintézte hogy bekerüljek a klinikára.Ott kezeltek 3 hétig majd visszamentem a gondozóba. A szakorvos javaslatára júliustól februárig írta a háziorvosom a beteglapot és mellékesen elküldött minden féle vizsgálatra.Februárban bizottság elé küldött.Egy asztalnyi lelet,ajánlás,egy doki meg egy asszisztensnő valamint én a sarokban. Ez volt a felállás.
2018. ápr. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bipoláris az nem ok. Sokkal súlyosabb betegséggel is max akkkor ha az illető haver vagy ismers vagy lefizeti őket és van elég biztosítási ideje.Különben lehet bármilyen betegség nem adnak százalékokat . Nagyon zsugorian bánnak a százalékokkal ha nem fizet valaki vagy nem ismerős,haver,barát,családtag,rokon vagy máshonnan ismerős.
2019. febr. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!