Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a problémám, milyen...

Mi lehet a problémám, milyen mentális betegség ez?

Figyelt kérdés

Emberek között szorongok. Még a családom körében is valamennyire.

Van bennem alapból egy iszonyú szégyenlősség és önbizalomhiány.


Ha például elhaladok egy ember előtt, aki ül egy padon, egyszerűen ügyetlennek és szerencsétlennek érzem magam.


Régen nem igazán tudtam kommunikálni, nem tudtam kifejezni magam, csak dadogtam, halkan beszéltem. Most már ez javult valamennyire, de idegen emberrel nagyon nehéz a kommunikáció, gyakorlatilag elfelejtem a szavakat, nem jut eszembe semmi.


A kézügyességem nulla, sok hétköznapi dolgokat nehezebben tudok megcsinálni, mint egy átlagember.


Az IQ-m átlagos, az EQ-m átlag feletti az online teszteken, viszont sokszor félreértem az embereket, és nem igazodom ki rajtuk, sokszor beképzelem azt, hogy rólam beszélnek, engem röhögnek ki, mikor szó sincs erről.


Nehezen tudom kifejezni az érzéseimet, és szegyénes a gesztusvilágom.


Nem szeretek más szemébe nézni, mert zavarba jövők.


Emberi kapcsolatokat még nem igazán tudtam kialakítani, vagyis egyszerűen nem foglalkoztat az egész dolog, csak a párkapcsolat érdekel, esetleg barátot csak akkor akarok, ha találok egy hasonló érdeklődésű embert.


Nagyjából ezek a főbb tünetek.


2018. ápr. 21. 16:59
 1/3 anonim válasza:
Egyszerű önbizalomhiány. Keress fel egy pszichológust.
2018. ápr. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyan ez a problémám és hidd el, rengeteg ember küzd ezzel..Szerintem is jót tenne egy pszichológus, egyáltalán nem gáz az. Ha nem engedheted meg magadnak, akkor vannak a TB által támogatottak, biztos találsz megfelelőt! A lényeg, hogy legyen akaraterőd, mert emberek millióinak sikerült leküzdeni ezeket a félelmeket, te sem leszel kivétel!:))
2018. ápr. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Lehet, hogy szociális fóbiád van. Nem tudom hány éves lehetsz, de ha még a szüleiddel élsz ( és tényleg valami ilyesmi a bajod) először mondd el nekik, hogy mit érzel, aztán pedig azt, hogy pszihológushoz akarsz menni. És ha azt mondják,, hogy nem kell, megbeszélitek családi körben, ne higyj nekik. Egy betegséget a hozzá nem értő emberek sosem fognak tudni meggyógyítani.
2018. máj. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!