Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen frissítő tippek vannak...

Milyen frissítő tippek vannak kávé helyet?

Figyelt kérdés
Napi 5 - 6 csésze kávét meg iszok minden nap, de általában mellette még Coca Colát is iszok 0.5 litert, és még 1 kapucsínót is iszok automatából. Reggelente álmos vagyok. Meg iszok egyből 2 csészével, és lefekszek pihenni. Milyen frissítő reggeli tippek vannak kávé helyett, hogy ne igyak annyit?

2018. ápr. 30. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Én rászoktam a napi 1 kávéra. Nincs más tippem.
2018. ápr. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

5 km futás reggel, utána egy zuhany, és indulhat a nap.

És feküdj le időben, ne fészbukozz hajnal háromig!

2018. ápr. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél vissza ebből a mennyiségből, mert ez rengeteg szerintem. Nem csak a koffein, hanem a cukor mennyiség miatt is, amit ezek miatt beviszel a szervezetedbe. Ráadásul valószínűleg már annyira hozzá van szokva a szervezeted, hogy nem is érnek semmit.

Volt tesitanárom mindig azt mondta, hogy reggelente egy kiadós nyújtózkodás és egy pár perces átmozgató torna jobban felébreszt, mint egy kávé. Próbáld ki!

Egyébként a zöld tea is élénkít. De szerintem neked leginkább ki kellene magad aludnod minden nap. Feküdj le 10, legkésőbb 11 körül, ilyenkor a legpihentetőbb az alvás, reggel pedig kelj mindig a megszokott időben. Nem kell rögtön a kávéért nyúlni, igyál vizet, reggelizz, levegőzz kicsit, tornázz. Fel fogsz ébredni magadtól is.

2018. ápr. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tényleg nem hatnak a kávék szinte semmit már nekem. Nem tudom miért iszok ilyen sokat, de szerintem le tudom csökkenteni 5 - re úgy hogy nem iszok kólát, és kapucsínót. Vagy annyi is sok?
2018. máj. 1. 08:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Ginseng kapszula nekem bevált. Ha maradsz a kávénál, akkor 3-4 csészére csökkentsd le a napi adagot fokozatosan. Igyál sok tiszta vizet. A koffein vízhajtó hatású. Az emberek nagy része ki van száradva. Ez is okozhat fáradékonyságot.
2018. máj. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Igyál sok tiszta vizet."


Azzal nincs baj, már így is túl sokat iszok.

2018. máj. 23. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!