Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Magánorvosom lemondott rólam...

Magánorvosom lemondott rólam és csak a gyógyszereket írja már! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már három éve járok pszichoterapeutáchoz terápiára magánrendelésre aki pszichiáter is és Ő kezeli a személyiségzavaromat. Azonban úgy érzem lemondott rólam. A hetente egy terápiásból visszavett háromhetente egyre. Hiába mondom hogy mehetnék gyakrabban is csak Ő meg mondja hogy már így is tartozok sok neki pénzzel.


Írok neki leveleket de újabban már arra se válaszol. Sms-ben megírom neki h. írtam emailt hogy gyorsabban válaszoljon meg nézze meg de hát már nem reagál arra se. Mondja nekem terápián nem lát fejlődést mondom de én meg érzem hogy jobbak a kapcsolataim más emberekkel.


Sajnos belestem most megint egy major depressziós epizódba és ezt gyógyszerrel kezeli.


Hogy érthetőbb legyen leírom milyen egy terápiás ülés. Bemegyek leülök vele szembe és mondom a panaszaimat Ő meg bólogat. De nem ír semmit a lapjára mint régen teleírt néha 1-2 oldalt már arra se veszi a fáradtságot hogy elővegye. Aztán vitatkozunk, veszekedünk mert Ő mondja hogy miket lát probglémának én meg kiabálok hogy nem jól látja. Aztán üléseken gyakran ásítozik ami nem tetszik mert nem elég hogy fizetek neki még unja is amit mondok.


Szóval ilyen helyzetbe van valaki még rajtam kívül? Az emailemre már két napja nem válaszolt küldjek még egyet? vagy mit tegyek?



2018. ápr. 30. 21:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Fizesd ki a tartozásodat.
2018. ápr. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Az orvosod is csak egy ember, nem a lelki szemetesládád és nem a szolgád. Privátbaan ne írkálj neki. A terápián mondd el a kínodat. Rendkívül arrogáns vagy. Van pszichiátriai diplomád? Nem jól látja a doki amit tanult, mi?

Már ebből az írásból is kiviláglik, hogy nehéz eset vagy. Adj Uram Idten, de most mindjárt, és ha valaki ellent mer mondani, leüvöltöd a fejét és zaklatod.

Ha lógsz neki pénzzel, akkor meg fizess.

Az ásítozást se csodálom. Marhára unalmas lehet ugyanazokat a sirámokat hallgatni hétről hétre, miközben látod, hogy a delikvens semmi erőfeszítést nem tesz, semmi tanácsot nem fogad meg, és még ordítozik is velem.

Szerintem ha nem tartoznál neki, már rég elküldött volna jogosan.

2018. ápr. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Tényleg tartozol neki? Ha igen, fizesd ki.

Utána keress másik szakembert.


Amúgy az orvosok nem szeretik, ha a páciens magát akarja diagnosztizálni. Ha nem értesz egyet a szakvéleményével, akkor se akard meggyőzni. Vagy megbízol benne, vagy másik orvost keresel, a meggyőzés (pláne veszekedés) nem járható út.


Ha paranoiás is vagy (mint én :D), akkor itt megnézheted, valóban pszichiáter-e.

[link]

2018. ápr. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Ha szerinted nem jól látja a dolgokat, de te igen, miért akarsz hozzá járni?
2018. ápr. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Nem akar és nem is várhatod el tőle, hogy ingyen dolgozzon neked.
2018. ápr. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
Ha tartozol , fizesd ki elobb, aztan keress masik orvost.
2018. ápr. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

1. válaszoló!

Nem régen rúgtak ki a munkahelyemről a pénzt most fontos élére állítanom!


2. válaszoló!

Jó tiszteletbe tartom a meglátásaidat és köszönöm!


3. válaszoló!

Én nem diagnosztizálom magam de ha egyszer rosszul látja amit mond akkor már csak a sarkamra álok és kijavítom a tévedést!


4. válaszoló!

Hogy kigyógyítson a depressziómból és mindenki szeressen engem. Ezek a célkitűzések a terápiánkon


5. válaszoló!

Fizetek én neki csak néha sajnos úgy jön ki a lépés hogy nem tudok. Amúgy meg ha olcsóbban dolgozna akkor nem tartoznék neki sokszor


6. válaszoló!

Keresnék én másik orvost de hát kit?

2018. ápr. 30. 22:13
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Változás rajtad múlik az orvos csak segít ebben. Azt soha nem fogod elérni, hogy mindenki szeressen.

Nekem furcsa, hogy tartozol neki es van képed odamenni. Te dolgoznál ingyen? Ha nem tudsz fizetni próbálj meg tamogatott kezelésre menni. Plusz soha nem fogsz meggyógyulni ha csak kiabálsz az orvossal. Inkább gondolkodj el azon ami elhagzik a dokinál.

2018. ápr. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha 3 éve jársz terápiára, akkor ne várj javulást ettől a kezeléstől. Magadnak kell változtatnod. Sportolj naponta, és nehogy azt hidd, hogy pénzért meg tudod vásárolni a mentális egészséged.
2018. máj. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyében már rég kidobtalak volna. Neked egy kórházban a helyed, add fel magad és feküdj be egy pszichiátriára! Olyan vagy mint egy rossz matrica.
2018. máj. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!