Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Túlzott mobilfüggő vagyok!...

Túlzott mobilfüggő vagyok! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már az alap dolgokat is elhanyagolom, mint például az alvás, evés, ivás, a mellékehelység használata. Egyszerűen nem tudom letenni, csak fogyok és egyre rosszabbul vagyok, de így sem megy! A családom is ki van bukva, megértem őket, hogy miért. Napi szinten 11-12 órát töltök telefonozással, ha nincs iskola időszak. Tudtok valami módszert a leszokásra? A pszichológus tud segíteni? Vagy felesleges hozzá menni?

2018. máj. 5. 21:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Elzáratod valakivel a telefonod pár napra.
2018. máj. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Megy az akard jobban és sikerülni fog. Talalkozz baratokkal,próbàlj meg kifelé koncentrálni nem lesz baj! Akard csak.
2018. máj. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Csinálj helyette valami mást, pl sportolj, rajzolj, olvass, stb, foglald el magad. Ha nagyon nem megy tényleg kérj segítséget. Elmehetsz pszichológushoz is, biztos hogy könnyebb lenne mint egyedül
2018. júl. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ez csak rajtad múlik! Csak van benned egy kis tartás, és akarat! Gondolj arra milyen káros a telefon! Gondolj arra, hogy milyen szörnyűségek történnek amiatt, mert valaki telefonfüggő! (pl olvastam, hogy Kínában, egy házaspár annyira belefeledkezett a mobilozásba, hogy elfelejtették megetetni pár hónapos kislányukat, aki néhány nap éhezés után meghalt) Saját károdra van! Találj valami új hobbit, ami lefoglal!
2018. júl. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Több lehetőséged is van.

Pl cseréld el egy úgynevezett butatelefonra.

Gondolom okostelefonfüggő vagy, ami egy mini, hordozható számítógép.

A nyomógombos butatelefonokon nincs olyan sok minden, amitől függővé válhatnál. Minél egyszerűbb butatelefon, annál könnyebb a leszokás.

Nem hiszem, hogy pszichológus okosabbat tudna mondani. Az okostelefon meg amúgy eléggé addiktív, azaz könnyen lehet függővé válni tőle.

Fekete színű a telefonod ?

2018. júl. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!