Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióban és kényszerbeteg...

Depresszióban és kényszerbetegségben szenvedek, Rivotril cseppeket szedek ( 3x 3-at,2,5mg/ml) és Mirzaten tablettát 1x este, alvás előtt. (15mg) Szombaton születésnapom és szeretnék alkoholt fogyasztani. Lehet valami bajom?

Figyelt kérdés

2018. máj. 8. 15:04
 1/10 A kérdező kommentje:
Hozzá kell tenni, hogy szerintem ez nagyon kis adag amit szedek, mivel semmi zsibbasztó hatást nem érzek amit máshol írnak. (gondolom a tabletták erősebbek)
2018. máj. 8. 15:10
 2/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudok konkrét, jó választ adni, de ismerősöm rivotril tablettára ivott, és nagyon durva dolgokat művelt vele, ráadásul semmire se emlékezett.
2018. máj. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy a Rivotril cseppeket hogyan adagolják, és valójában milyen mennyiségnek számít az, amit szedsz, de ha napi 3x szeded, az nem tűnik annyira kevésnek (persze ha tévedek, nyugodtan szóljatok).

Mióta szeded ezeket? A szervezeted már megszokta őket, vagy még új ez a dolog?

És milyen mennyiségű alkoholt tervezel elfogyasztani? Mert egy pohár sör megivása ugyanúgy alkoholfogyasztásnak számít, mint egy liter pálinka lehúzása.

Én a helyedben nem, vagy csak nagyon minimális mennyiséget innék.

2018. máj. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
kb 2 és fél hete szedem. kb 4-5 féldeci pálinkára gondoltam, csak hogy a buliban jól érezzem magamat és nem depressziózzak.
2018. máj. 8. 20:32
 5/10 anonim ***** válasza:

2 és fél hét egy antidepresszánsnál kevés, rivonál nem annyira, de a 4-5 féldeci pedig szerintem sok ilyen körülmények közt.

Ha az orvosoddal ápoltok olyan kapcsolatot, akkor esetleg felhívhatnád, és beszámolhatnál neki, mi a helyzet, hogy szülinapod lesz, és hogy ihatsz-e ennyit ez alkalomból. Bár nem valószínű, hogy támogatná az ötletet. És az orvosodtól eltekintve, általánosságban sem ajánlják, hogy igyál ilyen gyógyszerek mellett.

Én a helyedben nem innék, azt azonban nem tudjuk itt megjósolni, lehet-e bajod. Szervezetfüggő.

Ha nagyon ragaszkodsz hozzá (ezért tuti le fogtok pontozni, és én ezt a módszert nem javaslom senkinek, csak ha már mindenképpen inni szeretne a kérdező, talán ez a legkevésbé veszélyes út), akkor max. hagyd ki az aznap esti rivót és a Mirzatent is. És talán 2 féldeci fölé még így sem kéne menned.

Persze, csináld úgy, ahogyan jónak látod. Csak legyél tisztában az esetleges következményekkel is.

2018. máj. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor nem fogok inni, nem éri meg a kockázatot. Csak nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültem, 21 évesen. Imádtam bulikba járni, most pedig depresszióba esek a buli közepén mert nem tudom elengedni magamat. A depresszió és a kényszerbetegségem mellé még szociális fóbiam is van, ezért szerettem volna kicsit berúgni. Na nem baj, megint beállok valami sarokba és fogom várni a többieket, hogy mikor mehetünk haza. Sajnos nekem ez jutott.
2018. máj. 8. 23:53
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ hogy hány kiló vagy és hogy milyen az alkohol tűrésed.

Egyél jó sokat buli napján.Csak egy fajta alkoholt igyál lehetőleg esetleg kisérőnek mehet valami "lónyál"(sör cider) de csak minimális szénsavas dolgokat került.

Ha lehet buli közben keress valami rágcsát.

Felesek között teljen el sok idő.

Esetleg a buli előtti este a gyógyszer adagodat kihagyhatnád.

Habár én nem szedek még gyógyszereket de szintén szocfobiás vagyok és tudom mit jelent egy jó buli.

Jó szórakozást.

2018. máj. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, de csak alkohol segítségével vagy képes elengedni magad? Próbáltad már másképpen? Nem próbálkozol meg nem beállni a sarokba, hanem bekapcsolódni a buliba, pia nélkül?

Amúgy remélhetőleg rövidesen hatni fognak a gyógyszereid, és képes leszel teljes életet élni, szorongás nélkül. Bár a Mirzatenből a 15 mg véleményem szerint kevés, de persze, van, akinek annyi is segít.

2018. máj. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Próbáltam, droggal...

Máshogy nem tudom elengedni magamat a szociális fóbiám miatt.

A depresszióm nem nagyon erős, a rivotrilt a kényszerbetegségem miatt szedem és ebből alakult ki depresszió, de hamar orvoshoz fordultam.

2018. máj. 9. 23:47
 10/10 anonim ***** válasza:

Egy buli egyébként se szól nagyon másról mint a piáról.

Főleg ilyen fiatal korban.

Alapozás nélkül el se indulnak a fiatalok.

2018. máj. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!