Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha egyre jobban...

Mit tegyek ha egyre jobban azt gondolom, hogy az egész önfejlesztés humbug bullshit?

Figyelt kérdés

Hogy az összes pszichológus kókler. Valódi változást az egyén oldhat meg. Lehet, hogy segít sőt biztos, hogy gyorsabban szerzek ismereteket az önismeret, kommunikációs technikák területén, de annyit biztos nem ér mint amennyit elkérnek. Most a költségeket lehet arra fogni, hogy ettől majd motiváltabb lesz az alany, de akkor kérdem én, mért nem anyagi helyzethez mérjük a díjszabást?

Minták tanulásához szükségem lenne arra, hogy hétköznapi helyzetben is lássam, hogy miként viselkedik a pszichológus.


Nem igazán látom a folyamatot csak a pénz kidobást.

Segített már valakinek már egyáltalán akármelyik fajta terápia is? Ha egy ácsnak, festőnek, fogorvosnak, autószerelővel megbeszélünk valamit, akkor én kifizetem azt az összeget ő meg megcsinálja.


Mielőtt írjátok, TISZTÁBAN VAGYOK AZZAL, hogy a legtöbb munkát a páciensnek (betegnek) kell beletenni, épp ezért nem értem ezt a pofátlan túlbérezést.

Csinálhatja éveken keresztül papírral a kóklerkedést.



2018. máj. 13. 09:58
 1/4 A kérdező kommentje:

Szabó Péter és egyéb bullshitek még az általam említett pszichológiától is fény évekre van.

A zen meg buddhizmus nem tudom, hogy tudna segíteni integrálódni a nyugati fejlett civilizációba.

2018. máj. 13. 10:09
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

Pszichológuson is nagy felelősség van és ő is rengeteg munkát rak bele a terápiába, ha lelkiismeretesen csinálja. Csak más, mert a páciensnek meg kell tanulnia először cselekedni, rávennie magát a változásra és gyakorolni túllépni a félelmein, a pszichológusnak pedig törekednie kell a személyre szabott terápia hatékonysága felé. Azt aláírom ,hogy sok a "kókler" de abban a helyzetben is az állhat fenn ,hogy nincs meg a közös hang a két fél között és ezáltal a bizalom a szakember felé. Ezt sok pszichológus felismeri egyből de a páciens hajlamos ezen átsiklani, mert pl. kétségbe van esve és csak gyógyulni akar ezért inkább erőlteti a dolgot. És mivel jó sok pénz van ebbe inkább hagyja ,hogy járjon csak hozzá még ha tudja is ,hogy nincs sok értelme.

Nekem segített terápia. Voltam fizetős pszichológusoknál de semmit nem ért, utáltam hozzájuk járni. Végül egy TB támogatott helyen találtam rá arra aki kihozott a szarból.

2018. máj. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Budapesti? Tudnál nekem segíteni ebben?

Amúgy én is jártam családsegítőbe majd ugyanehez a pszichológushoz elmentem fizetősbe és egészen máshogy jött le. Lehet a pénz miatt, de nekem hitelesebbnek és kedvesebbnek tűnt amikor még ingyen jártam.


Ja és a felelősség.. Hol lehet kimutatni, hogy ez meg az az ő felelőssége? Pont azért megyek oda mert valamit nem tudok egyedül megoldani. Vagy csak szimplán motiváció kell?...

2018. máj. 13. 11:14
 4/4 anonim ***** válasza:

Ide írom ki, nem privátban, mert szeretném, ha mindenki látná.


Én azért választottam a zent, mert nekem ez működik. Sajnos 5 évvel ezelőtt egész traumaseregen mentem keresztül és úgy éreztem, hogy nem találom a helyemet. Sok próbálkozás jobbra balra de nekem a zen működött és működik.


A dualitás meghaladása, nem jóban és rosszban gondolkodás, tisztán látás, tisztán érzés, tisztán cselekvés. Az ún meghaladó bölcsesség elérése.


Valami ilyesmi:

Érd el a megvilágosodást.

Ne támaszkodj az írásra. (Azaz nem hit hanem tapasztalat szükséges)

Légy javára minden élőlénynek, beleértve magadat is.


Kicsit leegyszerűsítve annyi, hogy igyekezzünk elengedni az énséget, az egoitást, lássuk egy egésznek az univerzumot. Maradjunk egyfajta középúton: ne adjuk át magunkat sem a túl pozitív sem a negatív érzelmeknek, szemlélődjünk ítélkezés és minősítés nélkül, ne az akarással érjük el a célokat, hanem megvilágosodott tudattal.


Tényleg ajánlom Chong An Sunim videóit.

2018. máj. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!