Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi ez az önvagdosásmánia?

Mi ez az önvagdosásmánia?

Figyelt kérdés

Mostanában annyi kiírt kérdésben találkozom azzal, hogy vannak, akik titokban vagdossák magukat. Aki ilyet tesz, elárulná mi vele a célja és hogy miért teszi?

Csak mert nem értem. Én is voltam depis, voltak hülye és nehéz időszakaim, sőt volt olyan válságom, hogy hónapokig scheggrészeg voltam minden este, de ez az önvagdosás sosem jutott eszembe. Márcsak azért sem, mert látható nyomai maradnak. Hegesedés, no meg sosem éreztem ilyesmire késztetést.



2018. máj. 17. 06:14
1 2
 11/13 anonim válasza:
En azt hittem aki ongyilkos akar lenni az vagja meg magat.
2018. máj. 28. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Kata2006 válasza:

Vagdosás:


Sokan úgy gondolják ez egyfajta figyelemfelkeltés. De nem! Ez depresszió! Ez egy betegség! Ne ítéljétek el őlet!!! Mert gondoljatok bele ebbe a világba. Sosem lesz olyan mint régen. Ez a világ már nem az. Ez a világ gonosz, önző és gyűlölettel teli! Itt az emberek nem érik fel ésszel. Mindenki csak azt teszi ami neki jó! Nem számít ha közben végigtapos a másikon. Végigtapos rajta, és darabokta töri a szívét! Nem számít hogy ezzel egy életet teszel tönkre... És hogy az iylen dolgok miatt emberek ezrei halnak meg. És tudjátok... Úgy magamra venném mindenki gondját baját... Hogy senkinek ne legyen baja. És élhesse tovább az életét, hogy inkább én haljak meg egyedül, minthogy többezer ember például depresszióban. Bárcsak megtehetném. Bármit megtennék hogy szeretet és összetartás legyen végre, és ne gyűlölet és önzőség. De sajnos nem tehetem, és én egyedül nem is tudom. Ez mindenkin múlik. RAJTAD IS! Úgyhogy kérlek. Ha valakit szomorúnak látsz, ne mondj semmit, csak öleld meg és hidd el, nagyon jól fog neki esni. Segíts a másikon,és ne hátat fordíts neki, amikor a legnagyobb bajban van. Segíts másoknak,mert nem tudhatod, hogy mikor lesz neked is szükséged segítségre. És mikor megtesz meg egy életet. Vagy akár többet is.

2018. jún. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 szenes43 ***** válasza:
Ideális esetben a lélek és a test kölcsönösen egymás javára tevékenykedik. Amennyiben a test a lélek ellen fordul vagy fordítva megakad az illető életciklusa egy ponton mint a rovar,vagy lepke a gombostűn. Körbe forog,kapar,harap,vagdos és mit? Önmagát mert csak azt éri el. Talán meg kellene próbálni egy szakember segítségét kérni....szerintem.
2018. jún. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!