Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ébredés után furcsa rendszerbe...

Ébredés után furcsa rendszerbe képzelem magam, hallucinálok. Mi lehet ez? (Lejjebb kifejtem)

Figyelt kérdés

Elég hajszolt vagyok az egyetemen, szorgalmi időszakban kialvatlan. És példáulmikor egy házit csinálok este lefekvésig, másnap reggel sokáig, szerintem akár 5-10 percig is valami olyasmi absztrakt világban érzem magam, ami az előző esti munkámra vezethető vissza. (Müűszaki dolgokkal foglalkozom, és számokban jó vagyok, könnyen megjegyzem őket mindig ilyesmiken pörög az agyam, megolldásokat keresek. De szöveges dolgokhoz, irodalom vagy bármi, nulla érzékem.)


Szóval ébredéskor számolok, furcsa geometriákat, szerkesztésekez látok, vagy épp egy térképben vagyok. Nem rossz érzés, sőt olyankor élvezem, izgalmas vagy megnyugtató, csak utána furcsa és kínos, egész nap ez foglalkoztat. Például párommal is furcsa szituációk alakulnak ki, mert egy teljesen másik világban vagyok, baromságokat beszélek neki, ugyanakkor róla tudom hogy ő ki. Ez az elég gyakran történik. Nem vagyok bénult mint alvásparalízis esetén lennék, sőt kifejezetten aktív vagyok. Csak akkor van amikor magamtól ébredek, ébresztő esetén talán nem. De amúgy ki tudja mit mondok jól, ilyenkor eléggé szétvagyok és nehéz leírni.


Nem feltétlen a megoldást keresem, több alvás biztos megoldaná. Vagy nem is mondanék feltétlen le erről, bár lehet hogy hülyeség. Magyarázatok érdekelnének, esetleg cikkek hasonló jelenségekkel kapcsolatban. De lehet hogy tök átlag dolog és túlspiláztam.



2018. máj. 19. 00:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hajszolt vagy és kialvatlan. Csúcsra járatod az agyad, ami nem tud kikapcsolódni, így benne marad a témában. Jó lenne ezt nem így hagyni, mert nem egészséges. Egy masszív derealizáció, deperszonalizáció, és/vagy disszociáció üzemképtelenné tudja tenni az embert.
2018. máj. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Olvasgattam ezekről most egy, kicsit, nem igazán érzem magamévá ezeket a dolgokat, persze ki tudja, lehet ez az eleje. Köszönöm!
2018. máj. 19. 08:03
 3/6 A kérdező kommentje:
A betegségekre értettem, az első felében abszolút igazad van.
2018. máj. 19. 08:04
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Arra céloztam, hogy MOST még nincs pl deperszonalizációd, de nem kéne kiharcolni, hogy legyen, mert nem olyan könnyű ám elmúlasztani. És nem is szórakoztatóak ezek az érzékcsalódások, pláne hónapokon keresztül. Szóval hagyd pihenni is az agyadat.
2018. máj. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Így van, törekedj az elegendő pihentető alvásra. Tanulj meg relaxálni, ha nem edzel kezdj el mindenféleképpen. Akármilyen testmozgást. Ki kell kapcsolódnia az agyadnak és nem csak akkor amikor lefekszel aludni. Ez nem olyan ritka és szokatlan dolog. Volt egy kis időszak amikor szórakozóhelyen dolgoztam éjszaka, és én is megéltem sokszor ilyesmit. Folyamatosan azt álmodtam ,hogy éppen szolgálom ki a vendégeket, szól a hangos irritáló zene, üvölt mindenki, és amikor felriadtam az alvásból 5-10 percig csak feküdtem és én is úgy éreztem mintha ott lennék, folytatódna az álom pedig felfogtam azt is ,hogy amúgy éppen fekszek az ágyamba, azt is hallom ,ahogy a macskám szuszog mellettem, a kis halk kinti zajokat. Nem véletlen ,hogy a legtöbb ember aki éjszakába szórakozóhelyen dolgozik 30-35 éves korára, kiég és bekattan. Nincs meg a pihentető éjszakai alvás.

Szóval ez egy normális reakció az agyad részéről, azt jelenti ,hogy kicsit vegyél vissza és hagyd pihenni :)

2018. máj. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, pihenés lesz, köszönöm!
2018. máj. 20. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!