Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki segítene? Nem tudom mi...

Tl123 kérdése:

Valaki segítene? Nem tudom mi van velem, összeomlok.

Figyelt kérdés

14 éves fiú vagyok, 8.-os. Egész felső alatt elég sz*rul éreztem magam. Az idő jó részében piszkáltak az osztálytársaim a súlyommal. Soha nem volt rendes barátom, mindig csak jóban voltam valakivel. Most 8.-ban sikerült javítanom a helyzeten és sokakkal jóban vagyok az osztályban/évfolyamon: rám mosolyognak, köszönnek, kedvesek velem. Mégis mindig amikor hazaérek egyszerűen csak befekszek az ágyba/ leülök a gép elé és sírok, mert tudom hogy senki nem fog keresni vagy rám írni, mert mindenki leszar.

Elég gyenge az önértékelésem:

Mindennap mosom a hajam, mindenkivel próbálok kedves lenni és jól is tanulok (az ország egyik top 5 legjobb gimijébe vettek fel), normális súlyba hoztam magam, rendesen öltözködöm. De csak arra tudok gondolni, hogy akármit tehetek senkit se fog érdekelni, hogy mi van velem.

És ehez én is hozzájárulok az önostorozással: csak hajtogatom magamnak "milyen elcseszett vagy".


Minden barátom (lány/fiú) meséli hogy kikkel jött össze, én meg még távolról sem kerültem oda hogy egyáltalán megtetszek egy lánynak.

Egyszerűen fáj és csak kérdezem magam, hogy miért vagyok ilyen?, mi a baj velem?.

Kilátástalannak tűnik az egész. Félek, egyedül fogok meghalni.

Sokszor fantáziálok arról, hogy milyen lehet ha valki belédkarol vagy szerelmesen megölel. És mindig elsírom magam, mert tudom hogy velem ez soha nem fog megtörténni.



2018. máj. 21. 00:44
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Dehogynem fog! Semmi okod, hogy ne történjen meg veled! Egy csomó mindenben fejlesztetted magad, semmiben nem különbözöl az összes többi korodbelitől, illetve az iskolád alapján a nagyátlagnál okosabb vagy. Semmivel nem vagy 14 évesen elkésve, de járjál nyitott szemmel, mégiscsak a fiúnak illik kezdeményezni. Ha valaki megtetszik, elegyedj szóba. Ne azt várd, hogy majd hozzád jönnek oda. És nem biztos, hogy mindjárt az első jelölt bejön, de minden felületes kapcsolattal is rutint szerzel, és egyre magabiztosabban fogsz beszélgetni. Senki nem úgy születik, hogy mindent tud, csak van, aki harsányabb, van, aki visszafogottabb.
2018. máj. 21. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Az a jó ha egy lány kezdeményező mert azok a belevalok! Nem a sznobok akik megjatszak magukat!!!


Én a kezdeményezö határozott lányokat szeretem mert sokkal jobbak mint a kis tutyimutyik.

2018. máj. 21. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%
Nem számít a nem! Csak az számít hogy önmagad légy!
2018. máj. 21. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Lehet, hogy ez most nem vigasztal, de ezt a "világvége" hangulatot szinte az összes korodbeli tini átéli, én is ilyen voltam évekig. Aztán megismertem a páromat 17 évesen, és kinyílt előttem a világ. Rájöttem, hogy sokkal rosszabb dolgok is történhetnek velem, mint amik miatt sírtam minden éjjel. Próbálj valami olyat csinálni, amit szeretsz és ne add fel. Minden jó lesz.
2018. máj. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
Előbb utóbb meg fogod találni a párod ne aggódj. Az első lépéseket megtetted, hogy elindultál a változás útján elég szépen és sikeresen. Jó tanuló vagy, értelmes és nagy szíved van. Én ezt szűrtem le a kis beszámolódból. Még fiatal vagy nagyon, rengeteg időd van megtalálni a hozzád illő lányt:)
2018. máj. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát kedvesek, optimásták ezek a válaszok, de sajna a valóság más. Emlékszem anno mikor én voltam 13-14 éves 2010-ben egy ilyesmi kérdést kiírtam, jöttek ugyanilyen pozitív, megnyugtató válaszok, hogy "van még időd, majd jobb lesz minden", aztán eltelt azóta 8 év és ugyanolyan szar nálam minden, sőt még rosszabb, mert ha legalább külsőre változtam, de nem...ugyanolyan kis tizenévesnek néznek mert maradtam 173 cm és 58 kg :))) Remélem te legalább magas leszel és annyival jobb helyzeted lesz a jövőben.
2018. máj. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát, hatos, a sültgalamb nem repül a szádba, felelős vagy önmagadért, neked kell kimozdulnod. De az, hogy 21-22 évesen tinédzsernek néznek - most komolyan: ez egy probléma?
2018. máj. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%
Tőlem 24 évesen van ,hogy elkérik a személyim sörvásárlásnál. Én ennek kifejezetten örülök. Amúgy meg visszakanyarodva a témához, jól írja a 7-es nem szabad várni a csodára. Jogosan írtunk pozitív megerősítéseket, mert a kérdező megtette az első lépeseket, rendbe rakta magát. Következő lépés az ismerkedés. Elején elég nehéz, főleg önbizalomhiányos embereknek, de menni kell előre és az első siker után már minden meg fog változni.
2018. máj. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!