Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kűzdhetek meg a depress...

Hogyan kűzdhetek meg a depresszióval?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok. 2 éve diagnosztizálták nálam a depressziót ill. fóbiás szorongást. Azóta folyamatosan gyógyszeres terápia alatt vagyok. De egészen kicsiként is voltak már tévképzeteim amik azóa súlyosabbak. Ez a betegség megnehezítí a társas kapcsolatokat. 16 éves korom óta nem volt párom. Egyre szkeptikusabb vagyok a gyógyszereket illetően. Valamiért úgy gondolom a lelket nem négány tabletta fogja a helyére billenteni, ezt magamban kell erendeznem, de nem tudom hogyan kellene. A betegség valósznúleg örökölt, mert édesapám és a nővérem is depressziós volt hosszú évekig. És a magány sem segít a gyógyuláson. nincs kivel megosztanom a gondolataimat. Az orvosom nem sok figyelmet fordít azokra amiket mondok neki. Kétdégbe vagyok esve. most kellene élnem az életemet és én mégse vagyok rá képes.

2018. máj. 21. 10:18
 1/9 anonim válasza:
Gyógyszerek nem hiszem hogy segítenének rajta, Szerintem a barátok akikek el mondhatsz mindent és nem folytod magadban érzelmeket hasonló cipőben járok én is csak én egy betegség miatt F/23
2018. máj. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Tényleg igaz a lelket gyógyszerekkel nem lehet helyre hozni csak szeretettel és tördésel
2018. máj. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Bármi gond van szívesen meg hallgatlak
2018. máj. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Keress fel egy jó pszichoterapeutát, segíteni fog.
2018. máj. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
"Az orvosom nem sok figyelmet fordít azokra amiket mondok neki." itt van a gond. a gyógyszerek önmagukban tényleg nem segítenek, DE egy VALÓBAN JÓ szakemberekkel kombinálva hatásosak lehtnek, HA valóban akarod a gyógyulást te is. rajtad látszik, hogy akarod, de sajnos még nem találtad meg a megfelelő embert, aki segíthet túllendülni a gondjaidon. hasonló gondokkal küzdök én is, de annyiból "szerencsésebb" vagyok, hogy én jó szakembert találtam, de aláírom, hogy ez nem könnyű, főleg, hogy legtöbbjüket tényleg csak az érdekli, hogy sok pénzt kicsikarjanak lekisérült emberekből...na most, ami a párkapcsolatot illeti, én is mindig is nagyon vágytam rá, de rájöttem, hogy amíg lelkileg ennyire instabil vagyok, addig úgysem tudok kialakítani egy ilyet, mert az állapotom mindig is vissza fog húzni abban, hogy teljes értékű fél legyek egy szerelmi kapcsolatban. habár az "igazi" megtalálása valószínűleg segítene, de ez megint csak egy ördögi kör, amíg folyamatosan sz rul vagyok, nem a jó embereket fogom sajnos bevonzani az életembe...nyilván a teljes gyógyuláshoz ebben az esetben hozzátartozik egy megfelelő, szerető társ találása, de ehhez előbb viszonylag rendet kell rakni a lelkünkben, ami a legfontosabb: MEG KELL TANULNI SZERETNI ÖNMAGUNKAT, és ez egyben a legnehezebb is. mindehhez pedig ahogy már mondtam, ebben a stádiumban már elengedhetetlen egy jó szakember. 20/N
2018. máj. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
még annyit, hogy én egyébként a Bach-virágterápiát alkalmazom, nem túl régóta, de eddig jónak tűnik:)
2018. máj. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem is irhatsz nyugodtan, nagyon aterzem a helyzeted. 19/L
2018. máj. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Engedd szabadon az érzelmeidet.
2018. máj. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a depresszió jó dolog, mert azt mutatja éppen, hogy valami nincs rendben az életben. Mellesleg szex nélkül nem az igazi az élet.
2018. jún. 16. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!