Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy nagyon...

Miért van az, hogy nagyon rossz a memóriám?

Figyelt kérdés

Mindig is az volt. Rosszul emlékszem dolgokra, pedig én szentül hiszem és állítom, hogy azok úgy történtek ahogy emlékszem rájuk, de rengetegszer kaptam másoktól eltérő visszajelzést meg saját magamnak is bizonyítékot, hogy állandóan téved az agyam.De ez másoknak nem feltűnő mert másképp látják a dolgokat...konkrétan úgy, h buta vagyok, hülyeségeket csinálok és beszélek és csakis az én hibám, magamnak köszönhetem és akkor ezzel vagyok elkönyvelve.Pedig tényleg nem tehetek róla én mindig tanultam,törekedtem de főleg ha számokról volt szó matek( 2- nél feljebb aligha ment) vagy töri évszámok ott csak magolni tudtam, de azt nagyon precízen viszont hosszútávon képtelen vagyok tartósítani azokat az infókat is, amik egy átlagos iq szinthez alapfeltételnek számítanak. Mindig van valami, amivel beégetem magam, aztán utólag meg én is csodálkozom, hogy honnan szedtem azt a hülyeséget. Töri évszámok mindig lefeleltem 5 re majd 2 hónap múlva nem tudtam semmit. Van aki elnézi nekem ezeket a dolgokat, van aki nem hozzájuk általában bunkóság is társul és nagyon megalázó tud lenni az egész.

Sokszor elnézek dolgokat, nehezen koncentrálok, mert szétszortság lép fel nálam. Ez ugyan úgy a tanulásban is igaz. Hatalmas hülyeségeket tudok néha mondani, mert rosszul emlékszem és ilyenkor megkapom másoktól, hogyhogy nem tudom ezt és biztos, hogy én nem tanultam meg normálisan stb, mekkora szégyen, pedig annak idején hibátlan dolgozatot írtam abból a témából és azt tanulással nem pedig magolással értem el, tehát nem amiatt felejtettem el olyan könnyen.


Eleinte élénken megmaradnak az új információk csak ahogy telik az idő és újabb infókhoz jutok hozzá és tanulom meg azokat, valahogy a régi emlékek átrendeződnek. Azt is megfigyeltem, hogy sokszor értek félre dolgokat és tipikusan fordítva gondolkodom, mint a többi ember. Van hogy ami másnak bonyolult az nekem könnyű és fordítva. Az egyszerű dolgokat bonyolult felfogással kezelem.Néha meg az agyam olyan képeket is láttat velem, amik meg sem történtek. Szedtem már bilobilt, de nem javult ez a problémám. Súlyos migrénnel is küszködtem sokáig és elég érzékeny a fejem az időjárásra.



2018. máj. 23. 19:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Én pl. emlékszem 10 éve mi történt, de a tegnapra alig. :(
2018. máj. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szedsz valamit? Rövid távú memóriazavarod van. (short term memory loss)


Nootropil és a Cavinton segít.

2018. máj. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Jah és 5 mondatból 1x mindig előfordul, hogy hirtelen elfelejtem azt a szót amit szerettem volna mondani.


Egyáltalán nem emlékszel a tegnapra kedves válaszoló?

2018. máj. 23. 19:29
 4/9 anonim ***** válasza:

Pár dologra emlékszem csak. Pl a tegnapi tantárgyaim nevére nem emlékszem. Tegnap esti filmnézésre emlékszem, de a film címére már nem. Tegnapi ebédre sem.


De arra pl. tisztán emlékszem, hogy 12 éve a szülinapomon bevertem a fejem az asztalba.


17f :( #1voltam

2018. máj. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha mindig ilyen volt, akkor ezen nem lehet változtatni.


Genetikailag ilyen az agyad.


Nekem is elég gyér volt a felfogásom, sőt lassan fogok fel ma is dolgokat. Kettes voltam matekból. Viszont valahogy rávettem magamat a műszaki szakra, és ott tanultam meg tanulni.


A sok matektól felrobbant az agyam, de mintha 5 év alatt kinyílt volna a szemem.

Most átlátok dolgokat, jól érvelek, befogadom a tudást. Sokkal kreatívabb lettem, így a doktorit is elkezdtem.


Persze a memóriám most sem túl gyors, néha nem jutnak eszembe szavak... de ez nem számít :) az ész nem innen jön

2018. máj. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mármint ez most pont példa akart lenni, hogy fokozatosan lehet változtatni még 20-25 éves korodban, mert az agy nagyon plasztikus.


Viszont irdatlan véráldozat kell hozzá... és rengeteget kínozni az agyad hozzá. Terhelni napi 12 órában megállás nélkül 5 éven keresztül. Nem magolva, hanem megértve.

2018. máj. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Erre létezik műtét?
2018. máj. 23. 23:11
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Műtét?


Agykutatóként mondom, talán a jövőben lehet őssejt integrációt végrehajtani. A saját testi sejtjeidből visszafejlesztett őssejteket juttatnánk vissza.


Lehet virális utólagos génmódosítást is végrehajtani, bár fogalmunk sincs milyen géneket kéne módosítani az agyműködés fokozásához. Lehet idegen fehérjéket termeltetni az idegsejtekkel, amik pl a fényre reagálnak így implantátummal serkenthető az agyműködés, területenként.


De ezek mind durván invazív módszerek és a következő 20-30 évben csak súlyos betegeknél engedélyezik.


Amit kipróbálhatsz az a transzkraniális mágneses vagy DC ingerlés.

Ezt már a DARPA is teszteli memóriafokozásra. Keress rá. Egyszerű eszköz.


Emellett a memória edzéssel javítható, vannak erre különféle játékok, programok. Olyan is van, hogy EEG sapkában koncentrálnod kell, és az agyhullámaidat megváltoztatva irányítani egy robotot mondjuk. Bár ez rajtad nem segít :)

2018. máj. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat!
2018. máj. 24. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!