Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan nézhetném meg, hogy...

Hogyan nézhetném meg, hogy pontosan mi folyik az agyamban?

Figyelt kérdés

A pszichiáter antidepresszánst írt fel amiből eddig 1 darabot vettem be (azt is 2 hete), utána inkább el se kezdtem. Megmondom miért.. Az egész gyógyszerezés bizonytalan. Azért mert szorongok, feszült vagyok nem látom a kiutat mért kell egyből antidepresszánst feladni?

A lényege a gyógyszernek, hogy szerotinint és noradrenalin visszavétel gátló - jelentsen is ez bármit. A lényeg, hogy ha ez így van, akkor ezt csak ki lehet valahogy mutatni. Vérvétel, MRI, CT akármi!

Ugyanúgy mind például a pajzsmirigy alulműködést egy alapos vérvétellel...



2018. máj. 23. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
11%

"Az egész gyógyszerezés bizonytalan."


A hülyeséged viszont biztos!

2018. máj. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem, ez nem így van...


Ezért mondják sokan, hogy a pszichiátria álltudomány, mivel nincs diagnózis. Szerintem nem álltudomány, csak az emberiség nem nőtt még fel hozzá.


Azért írják fel, mert a gyógyszer bizonyított, tehát valóban emeli a szerotonin valamint noradrenalin koncentrációt a szinaptikus résben, de ez nem azt jelenti, hogy gyógyítja a depressziót(csak az orvosok gondolják így a mai felfogással) . Azonban sokaknál valóban beválik. Például a mirtazapin, de mint minden más hasonló gyógyszernek, ennek is lepedő a betegtájékoztatója, a sok mellékhatás miatt. És még azért is írják fel, mert az orvosnak nem érdeke, hogy ugyanannyi pénzért beszelgessen veled szép hosszasan, kiderítése a személyiségedet, és rávezessen a helyes útra. Ezt a fizetős pszichológusok csináljak.


A kérdésedre a válasz, az hogy meditálj, ha már jól megy, akkor sok dolgot felderithetsz a fejedben mentálisan.

2018. máj. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
De akkor minek mentél pszichiáterhez? Mire számítottál, megmasszíroz vagy legalább kávézol egy jót?
2018. máj. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Most komolyan nekem kéne tudnom, hogy mit csinál egy pszichiáter?

HA elmész egy fogorvoshoz, akkor te kiszoktad oktatni, hogy melyik fogaddal mit csináljon?

2018. máj. 25. 11:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Mégegyszer megkérdezem, bár úgy látom felesleges. Nyűgöd volt, elmentél egy orvoshoz, meglepődtél, hogy gyógyszert írt fel egy orvos (hallatlan, egy orvos!), aztán - bár azzal nem vagy képben, hogy mit csinál egy pszichiáter - az általa felírt gyógyszerrel már képben vagy, simán figyelmen kívül hagytad, mert "bizonytalan".

Ja, és természetesen lehet mérni, miért ne lehetne:

[link]

2018. máj. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!