Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbsèg a szorongás s...

Mi a különbsèg a szorongás s fèlelem között? A kettő összefügg vagy csak összefügghet egymással?

Figyelt kérdés
A fèlelem generálja a szorongást?

2018. máj. 25. 03:10
 1/8 anonim ***** válasza:
A félelemnek mindig van tárgya, pl félek a cápáktól. A szorongás egy ok nélküli félelem. Az a közös bennük, hogy mindkettő az agy amygdala részében "jön létre".
2018. máj. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A szorongás elfojtott érzelmek következménye.
2018. máj. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért szorongok, viszont azt tudom, mitől félek. Ha tudom, mitől félek azt le is tudom győzni. Az ok nélküli szorongást nehezebb legyőzni...
2018. máj. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Már miért ne lenne tárgya a szorongásnak? Ott attól fél az ember közvetlenül, hogy rosszul lesz mások előtt, kórházba kerül, esetleg meg is hal, közvetetten meg, hogy elveszti a munkáját vagy a barátait, családját. Ez nem elég ok?
2018. máj. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
,, Már miért ne lenne tárgya a szorongásnak? Ott attól FÉL az ember...." Előző. Akkor miért használod a félelem szót a szorongással kapcsolatban? Hülyeséget írtál. Majd egyszer talán rájössz:)
2018. máj. 26. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Már rég rájöttem, mert nekem is volt rendszeresen. Veled ellentétben.
2018. máj. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi volt félelem, vagy szorongás?
2018. máj. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

pedig igaza van. a szorongás is félelem, csak rosszabb. pl én félek a víztől. na most pl ha előre tudom, hogy vízbe kell mennem, és nem tudom ezt elkerülni, akkor szorongok. ugyanis, ha az ember fél egy helyzettől, akkor elkerüli, de ha nem tudja elkerülni, irányítani, akkor kezd el szorongani. mert kénytelen bevállalni, vagy legalábbis azt hiszi.

vagy amikor sorozatos rossz élmények ismétlődnek, és az ember már előre tudja, hogy be fog következni, de nem tudja irányítani.

2018. máj. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!