Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mindent elmondhatok vajon a...

Mindent elmondhatok vajon a pszichologusnak?

Figyelt kérdés

14 eves vagyok es lany. Tegnap sikerult anyamtol megkerdeznem h elvinne-e pszichologushoz, mert szukseget erzem. Ami egy nagy lepes volt.

De nem vagyok biztos abban hogy mindent elmondhatok majd neki.

Voltak olyan dolgok az eletemben amiket el kene mondanom neki, de nem merem. Az egyik baratnom azt mondta hogy olyat nem szabad elmondani,mint pl: hogy vagdosod magad mert azt vissza mondja a szulonek.

En barmit megadnek azert h ne mondjon el semmi anyamnak.

De ha veletlenul elmondom es vissza mondja akkor meg rosszabbul leszek...

Viszont ha nem mondom el es nem tud segiteni akkor meg felesleges az egesz.

Mit tegyek? Szerintetek mondjak el mindent?

Aki pontosabb infot ker az irjon privatba, mert szivesen meghallgatnek mindenkit, es hatha tud segiteni valaki. Köszönöm.



2018. máj. 27. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezen még ne agyalj annyit. Kezdj el hozzá járni és majd kialakul mennyire jön létre a bizalmi kapcsolat részedről. Őt tartja a titoktartási kötelezettség, és úgy tudom (nem 100) ha már egyedül is járhatsz a beszélgetésre akkor már amit mondasz neki az ott is marad kettőtök között.
2018. máj. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
En viszont ugy tudom hogy 18 ev alatt elmondhat a szulonek legalisan barmit. Ettol fuggetlenul ha normalis pszichologus akkor arra fog ravezetni, hogy te mondd el a szuleidnek. El kell mondani nekik. Ok nevelnek teged, joguk van ahhoz, hogy tudjak. Segitenenek, nekik te vagy a vilagon a legfontosabb. Bizz a szuleidben. :)
2018. máj. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Beszéld meg vele! Egy pszichológus elmondja, hogy mit fog/kell továbbadnia, és mi az, amit titokban tart.

Mielőtt beszélt volna a szüleimmel, nekem mindig elmondta kb szóról szóra, hogy mit fog nekik mondani, kérdezte, hogy ez így oké-e, és ha kértem, hogy valamit hagyjon ki, azt kihagyta. Szóval korrektek, de kérdezz rá a biztonság kedvéért.

Másrészt pedig az a célja, hogy segítsen neked. Ha elmondod hogy a szüleid mennyire kiakadnának, inkább megpróbálna rávenni, hogy te mondd el valahogy valamikor később, de a hátad mögött nem hinném hogy visszamondaná.

Szóval csak hajrá!

2018. jún. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsó! Hova, kihez jártál pszichológushoz, ha szabad kérdeznem? Magánhoz? :) rendesnek tűnik, nekem is egy ilyenre lenne szükségem :/
2018. jún. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia! Titoktartás kötelezi akár hány éves vagy és mint ahogy az előttem válaszolók mondták amúgy sem mondja vissza a hátad mögött.

Amúgy írhatsz privátban ha még van kérdésed és nem vagyok sokkal idősebb nálad plusz még meg is értelek/értenélek! :D

2018. jún. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!