Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen a depresszió?

Milyen a depresszió?

Figyelt kérdés

Nem a hétköznapi depire, lehangoltságra gondolok, hanem a valós, diagnosztizált depresszióra.


Ti hogy élitek meg? Mik a tünetek, hogy másztatok ki belőle? Milyen gyógyszerrel?


Lehet, hogy depressziós vagyok, mert egész nap csak kedvetlen vagyok, nem tudok beszélni az emberekkel, mert nehéznek találom fenntartani a beszélgetést, szóval unalmas vagyok egy szóval.



2018. máj. 27. 22:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A leírásból nem igazán tűnsz depressziósnak, ők inkább fölöslegesnek, értelmetlennek, kilátástalannak érzik az életüket, nem is akarnak élni. Gyógyszert azt csak a pszichiáter írhat fel, ha tényleg súlyos, felkereshetsz egyet, ezek ilyen kedélyjavítók. De neked szerintem inkább egy hobbira lenne szükséged, vagy egy jó barátra.
2018. máj. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
A depresszió egy betegség. Nem keverendo ossze a depressziv reakcioval...pedig a fel világ osszekeveri...na jo kb majdnem minden ember...
2018. máj. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

A depresszió nem csak egy érzelem. Bonyolult. Olyan, mintha vége lenne az életednek, kilátástalan minden, és benned egy hatalmas űr tátong.

A gyógyszer nem teljes megoldás. Mondjuk szélsőséges esetben az akasztás gondolatától eljutsz odáig, hogy elég, ha vágod magad.

2018. máj. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én akkoriban nem tudtam volna kiírni ide egy ilyen kérdést, sőt, eszembe se jutott, hogy egyáltalán internetezzek :/ Durva állapot volt, hónapokig tartott :/
2018. máj. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
15 éve.....Sajnos, csak gyógyszerrel megy. Maga a pokol.
2018. máj. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%
A gyógyszer soha nem megoldás. Szabadjára kell engedni az érzéseket és azt csinálni,ami jólesik,nem azt,amit elvárnak.
2018. máj. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A depresszió car.

Utolsó, azt hiszem, ha szabadjára engednénk a gondolataink, már nem élnénk :-) nem túl jó tanács

Ne aggódj kérdező, a kedvtelenség nem depresszió. Az ettől sokkal-sokkal rosszabb.

Itt a jóidő, sétálj egyet, olvass valamit, tanulj valami újat.

De TB alapon (is) elmehetsz pszichológushoz. Ő nem ír fel gyógyszert, hanem beszélget veled, segít megoldást találni a problémáidra, új nézőpontba helyezni a dolgokat.

2018. máj. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
21%
#7. DE IGENIS SZABADJÁRA KELLL ENGEDNI ÉS NEM ELFOJTANI!!!!
2018. máj. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
#8. Ha ebben rejlene a megoldás, már sokan meggyógyultak volna...Azért, nem ilyen egyszerű.
2018. máj. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A depressziónak számos tünetei vannak. Oké, én értem,hogy a rossz kedv is köztük van, de nem ez az egyetelnegy, ezek az alábbi tünetek is hozzá tartoznak a depresszióhoz:

-alvászavar

-rossz kedv

-csökkent szexuális vágy

-önbizalomhiány

-halállal kapcsolatos gondolatok

-hangulatingadozás.

-fáradtság

Ha ezek megvannak talámn, de nem biztos, hogy akkor beszélhetünk orvosilag diagnosztizált depresszióról.

Ha úgy érzed, hogy depressziós vagy, akkor minél hamarabb keress fel egy szakorvost, és tárjátok fel közösen, hogy mi okozhatja a depressziót, mert ez rosszul is elsűlhet.

2018. jún. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!