Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 1 hete 3 mg rivotril helyett...

1 hete 3 mg rivotril helyett 3 mg frontint szedek. Scippa (20 mg) mellé convulexet (2×150mg) is kaptam. Rossz a hangulatom, levert és zavart vagyok. Elképzelhető, hogy a rivotril lecserélése okkozza ezt a negatív állapotot?

Figyelt kérdés
Én kértem a pszichátert,hogy írjon frontint rivotril helyett,hogy megszabaduljak tőle.De lehet,hogy annyira alattomos,hogy ahogy ürül ki 1 hete már,rossz és negatív hangulatot csinál?A convulex esetleg a hibás?azt azért kaptam,hogy ne legyek egyszer lent,egyszer fent hangulatban.Az a rossz,hogy kérdezem őt is mikor ott vagyok,de a gyógyszerfelírás a lényeg,az jön le,nem is érdekli,hogy vagyok!Ha tudnám,hogy a benzo csere miatt vagyok ilyen,akkor türöm,de ha a convulex műveli ezt,akkor leteszem mert nem azt tapasztalom,hogy "egalizálja"a hangulatomat.Nem tudom,mit tegyek,tudtok tanácsot adni?Úgy érzem,kísérleti alany vagyok én is.

2018. máj. 27. 23:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

Az okozza, hogy drogos vagy. A 3 mg messze meghaladja a Frontin maximális napi mennyiségét. Ha ezt orvos írta fel neked, akkor sürgősen menj és rúgd szét a hülye fejét, mert tudatosan mérgezett meg és valóban kísérletezik veled. (Fel fognak menteni, mert a Frontin kontollálhatatlan dühkitöréseket okoz, nem vagy beszámítható.)


Ráadásul a rivót Frontinnal kiváltani nem is lehet, a clonazepam és az alprazolam nagyon hasonlóak. Mind a kettőnek nagyon erős addikciós potenciálja van, azaz úgy rászoksz, mint a heroinra, magadtól le sem tudsz jönni.


Nagyon gyorsan menj el egy drogambulanciára, és érdeklődj detoxikációról és leszokási stratégiákról! Veszélyben vagy!!!


Az orvost pedig, ha nem is rúgod fel, mindenképpen jelentsd fel foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés bűntette miatt:


165. § (1) Aki foglalkozási szabály megszegésével más vagy mások életét, testi épségét vagy egészségét gondatlanságból közvetlen veszélynek teszi ki, vagy testi sértést okoz, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) A büntetés


a) három évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekmény maradandó fogyatékosságot, súlyos egészségromlást vagy tömegszerencsétlenséget,


okoz.


Egyelőre nem tudni, okozott-e maradandó fogyatékosságot, ezt majd a vizsgálat kideríti. De nagyon is okozhat.

2018. máj. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

3 milligramm rivotril közel sem ugyanaz, mint 3 milligramm frontin.

Hogyhogy nincsenek elvonási tüneteid?

2018. máj. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ezen én is gondolkoztam,hacsak ez a rossz és levert hangulat nem annak számít!

Azért kértem a cserét mert tudom,hogy a rivotril sokkal erősebb szer mint a frontin,már nem szorongok,nem vagyok feszült,alváshoz veszek be 2 mg-ot bár az így is nehéz,és reggel 1mg-ot melyektől természetesen fokozatosan meg fogok szabadulni.Csak ez a "koktél" nem tűnik számomra kedvezőnek amit a doki összeállított.

2018. máj. 28. 00:35
 4/11 anonim ***** válasza:

Az elvonási tünet azt jelenti, hogy szó szerint rosszul vagy. Nemcsak levertség és rossz hangulat.

Keress másik orvost, mert ez elég érdekes, hogy szó nélkül felírja neked a Frontint, mert te azt mondod...

Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy, de így semmiképp nem jó, ahogy csinálod. Én is megjártam a hadak útját, de engem kórházi felügyelet alatt szoktattak le. 14 (!), jól olvasod, tizennégy mg Rivotrilt szedtem naponta és úgy jártam dolgozni évekig. Én is 0,5 Xanax-szal kezdtem, ami ugyanaz, mint a Frontin.

Előző voltam. Lépj, mert ennek nem lesz jó vége! Privit ne írj, mert nincs kedvem visszamenőleg írni róla. Sokaknak írtam már itt ezzel kapcsolatban a kategóriában, de privátra nem válaszolok, mert saját magamnak is rosszemlékű. Azt akarták sokan, hogy írjam le részletesen. Nem fogom, ne haragudj! Jobbulást kívánok!

2018. máj. 28. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%
Tedd fel magadnak a kérdést, hogy a belső világodat, a hozzáállásodat, az érzéseidet TE változtathatod meg, vagy egy bogyó? Szerinted melyik? Szerinted hány embert gyógyítottak meg a bogyók? Egyet sem. Magadon változtass és jól leszel.
2018. máj. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Megértelek és köszönöm,hogy ilyen őszintén és együttérzően válaszoltál!
2018. máj. 28. 07:42
 7/11 anonim ***** válasza:
A frontin(=xanax)majdnem ugyanolyan, mint a rivotril erősség szempontjából. Viszont mivel nem ugyanaz a hatóanyaguk, a rossz hangulat lehet a váltás miatt. Egyébként én pont fordítva kértem, frontin helyett rivotrilt, ugyanis az utóbbit könnyebb letenni. Hosszabb a felezési ideje, ezért tovább tart a hatása, nem kell olyan sűrűn kapkodni. Persze ezt is csak csökkentgetve lehet letenni, lassan, hónapok alatt.A 3 mg az tényleg nagyon sok, próbálj eljutni 1 mg-ig, aztán meg nulláig.
2018. máj. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm neked is a válaszodat és minden erőmmel a csökkentésen vagyok mert tudom,hogy a scippa-nak a hatása már be kellett,hogy álljon.
2018. máj. 28. 15:11
 9/11 anonim ***** válasza:
Mar mindent elmondtak elottem, de szeretnem ideirni az unalomig ismetelt pszichoterapiat! Akar leszokasban vagy, akarmi van, a terapia rengeteget segit. Hidd el! Tb alapon is van.
2018. máj. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, hogy nem olyan bajod volt eleve, amit gyógyszerrel kellett volna kezelni, hanem terápiával.


Az orvosod a leírtak alapján téged is úgy kezel, mint sok pszichiáter, addig írogat fel mindenféle gyógyszert amíg az egyik talán el kezd hatni.

2018. aug. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!