Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kell növelni az önbizal...

Hogyan kell növelni az önbizalmat?

Figyelt kérdés
Ha egyedül vagyok itthon, akkor elvagyok, de amint emberek közé kell mennem azt képzelem, hogy bűn ronda vagyok, és mindenki azt gondolja, hgy milyen gázul nézek ki, milyen ronda vagyok. Aztán elmegy minden életkedvem, és inkább hazajövök. Munkaheylen valahogy kibírom, de mindig alig várom, hogy vége legyen a napnak, és hazajöhessek egyedül. Olyan rossz, pedig mindig úgy indulok el, hogy pozitívan gondolkozom, de aztán ez lesz a vége.
2010. jún. 15. 19:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is valahogy így voltam még általános iskolában, és egy ideig gimiben is. Nekem az tett jót, hogy találtam barátokat, bár az elején még az egyáltalán nem rosszindulatú kis cukkolásokat is néha komolyan vettem, de megtanultam szépen lassan könnyedén venni a dolgokat. Irigyeltem azokat, akik tudtak tenni mások véleményére, és megpróbáltam őket utánozni. Teljesen még most se tudok figyelmen kívül hagyni mindent, azért az sztem nem is lehetséges :D

Magadnak kell rájönnöd, hogy nem számít mások véleménye. Amúgy meg minek képzeled be magadnak, hogy ronda vagy? Ezek szerint te is sejted, hogy ez nem igaz :) Amúgy meg a külső nem minden (hogy éljek ezzel a közhellyel).

2010. jún. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi a választ! Háát, ronda nem vagyok, inkább átlagos, ezt ésszel tudom! ezért nem értem, hogy itthon nem látom magam csúnyának, csak ha elmegyek valahova, akkor jön ez az érzés. olyankor mindig mondom magamnak, hogy nem vagyok ronda, de hiába akarom magam szebbnek érezni, nem megy, és nem értem.
2010. jún. 15. 19:38
 3/3 anonim válasza:

Jaj, ne bolondozz:)

Akkor ha otthon vagy, sipirc a tükör elé!

1. fázis: nézd meg, mit szeretsz az arcodon. a szemedet? oké. a szádat? oké. a hajadat? oké. vagy valamelyiket nem szereted? a hajadat, hát irány a fodrász, és bátran változtass!

a szemedet? akkor (amennyiben nő vagy), kaparj elő egy-két szemhéjpúdert meg szemceruzát, és kísérletezz! ha férfi, akkor meg ökör, nem láttam még férfit ronda szemekkel.

nézd meg az alakodat, az összképet. mi tetszik? a lábaid? a derekad? a mellkasod? ha bármelyik, akkor ezt mutasd meg a világnak! (tessék olyan ruhát felvenni, ami előnyösen áll!) itt a nyár, napozz!

és még valami: nézd meg magad meztelenül. de alaposan. úgy is keresd meg, ami tetszik magadon:) és akkor kezdj el mosolyogni. :)

csinálj egy kényeztető napot hétvégén, egyél rengeteg nagyon finom gyümölcsöt, feküdj egy órát a kádban, próbálgass frizurákat, ruhákat... jól fogod érezni magad!

és hajrá!

olyan nincs, hogy valakin semmi előnyös ne legyen, vagy pár apró trükkel ne lehetne belőle kihozni valamit:)

és fel a fejjel! ha kilépsz az utcára, semmiképp se a cipődet nézd, és hidd el, kutyát nem érdekli, ha esetleg leetted magad, de azt mindenki észreveszi, ha emelt fővel, ruganyosan és mosolyogva közlekedsz! ez az igazi endorfinbomba!

2010. jún. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!