Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az baj ha vagdosom az ujjaimat?

Az baj ha vagdosom az ujjaimat?

Figyelt kérdés
Csak az ujjaimat szoktam vagdosni tapéta vágóval. Nem annyira durván csak amikor ideges vagyok vagy csak érezni akarok valamit. Ez még normális vagy már ez sem? Kérlek ne trágár válaszokat írjatok, köszönöm.

2018. jún. 1. 22:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Én, mint aki szintén vagdosta magát régen, azt mondanám baj. Én úgy szoktam le, hogy először is megtudták a szüleim és rossz volt látni mennyire aggódnak értem. Próbáltam a lábam, csípőm, de azért na, lekéne erről szokni. Rátértem arra, hogy az ajtófélfába vágtam a kezem, ami persze sokkal jobban fájt emiatt erről már könnyebb volt leszokni.

Amúgy ha minden kötél szakad inkább használj friss eldobható borotvát, én azt használtam és 0 hegem van

2018. jún. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes kérdést. És te mi miatt csináltad? És rögtön a lábadon, csípődön csináltad?
2018. jún. 1. 22:31
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

Rengeteg mentális betegségről hallottam már, sőt egy-kettőben benne is vagyok, de még mindig nem értem, mi a jó a vagdosásban, hogy érezz valamit.

Én jártam már úgy, hogy nő létemre beleütöttem ököllel az ablaküvegbe, de ahhoz akkora hatalmasnak dühnek kellett eluralkodni rajtam, hogy nem is tudtam kontrollálni hirtelen abban a pillanatban.

Szerencsére nem lett bajom, csak kicsit vérzett, de elborult az agyam.

Ezt a verziót, hogy leülök és belevágok magamba csak úgy, mert épp olyanom van, egyszerűen nem tudok felfogni, hogy működik.

Sokat nem segítettem, csak azt próbáltam érzékeltetni, hogy igen, létezik ilyen, hogy elborul az ember agya, a tiéteket viszont nem tudom megfejteni, mi a jó ebben.

2018. jún. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, baj, mert nem normális. Valamilyen mentális probléma van a háttérben, aminek mondhatni ez a tünete és ezzel foglalkozni kell. Nem súlyos, csak egyszerűen rosszul tanultad meg kezelni, ne félj segítséget kérni:)
2018. jún. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, baj. Sajnos innen elég könnyen haladhatsz afelé, hogy már a csuklód vagy akár a tested bizonyos részeid is vagdosd. Az mindenesetre jó, hogy felmerült benned a kérdés, hogy már ez is rossz, szóval még itt kéne leállni és kezelni a problémát.
2018. jún. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Először a csuklómon csináltam, de mert eldobható borotva volt nem ment mélyre, nem akartam megölni magam, már egyáltalán nem látszik. Miután kiderült azután tértem rá más helyekre.


Amúgy tini kori agyf***sz miatt volt. Elég nehéz elviselni azt a korszakot. Az akkori barátom megcsalt az egyik legjobb barátnőmmel, szóval duplán kibírhatatlan időszak volt. Aztán megszakítottam minden negatív tényezővel a kapcsolatot, gondolom ez is besegített a gyógyulásba.


Első voltam

2018. jún. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!