Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az egyik barátom folyton...

Az egyik barátom folyton szomorúnak érzi magát?

Figyelt kérdés

Van egy barátom és mindig azt mondja, hogy szomorú. Megnéz 5 filmet egymás után, hogy "elnyomja a szomorúságot". Folyton tanul, osztály első akar lenni. Még éjszaka is.

Amikor megkérdezem, hogy miért szomorú akkor azt mondja, hogy nem tudja. Ha telefonon beszélünk akkor azt mondja, hogy olyan szomorú, hogy nem tud csinálni semmit és ettől még szomorúbb.

Eleinte még próbáltam felvidítani, megértő lenni, tanácsot adni, hogy mozduljon ki a friss levegőre meg hogy menjen valahova és azt mondja, hogy nem tud. Viszont már annyira tele van a f...om vele, hogy legszívesebben kifutnék a világból és ott hagynám. nem akarok vele bunkó lenni, ezt így konkrétan sem akarom neki mondani (mert még a végén elkezdene itt vitázni és eljátssza a hattyú halálát nekem), de ha ezt így folytatja akkor szerintem bevágom a pszichiátriára.

17 éves és fiú.ezt az egészet már 3 hónapja csinálja.gondoltam arra is, hogy biztos a családban van valami(az anyja szokott hisztizni, hogy a testvére folyton a gépnél ül és nem tanul, és ezért vitáznak az apjával),de neki szerintem ehhez nincs "sok köze" mert még csak bele se szól semmibe.

Valaki segítsen már, hogy mit mondjak a csávónak mert ezt mindketten elég nehezen bírjuk idegileg :D



2018. jún. 2. 19:08
 1/4 anonim válasza:
Én megerősíteném, hoy nagyon fontos nekem és nagyon aggódom érte nagyon szeretem, stb aztán kitálalnék neki elmondanám hogy nagyon szeretnék segíteni neki , de nem hagyja és nagyon únom már hogy nem akar magán segíteni és tele van a fa..om vele , nem bírom már idegileg stb. Lehet tényleg van valami belső konfliktusa, de az is lehet h szeretet hiányos és a családja nem foglalkozik vele, és szeretne valakitől egykis figyelmet és törődést kapni.
2018. jún. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ő Füles a Micimackóból. Mélázgat szomorúan, és várja, hogy visszarakják a farkát.
2018. jún. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Arra nem gondoltál, hogy depressziós? Egy elég gyakori betegség, és hidd el, nem direkt csinálja. Próbáld rávenni, hogy menjen el orvoshoz.
2018. jún. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen gondoltam rá, és mondta is, hogy régen járt, de nem tudom, hogy azóta miért nem megy
2018. jún. 4. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!