Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy barátom nagyon okos,...

Egy barátom nagyon okos, mégis rengeteget drogozik, miért van ez?

Figyelt kérdés

Sok mindent elért már, rengeteg célja van és látom, hogy tesz is érte, szóval nem lóg drogosokkal.

Akikkel lóg nem is tudják, hogy mennyit drogozik.


A hosszúhétvégén:

első nap: speed

második: alkohol+fű

harmadik: Eksztázi+fű

negyedik: Rengeteg fű


és előtte mindent elintézett, mert munkán kívül is besegít a barátainak és intelligensen beszél.

Több nyelven perfekt.


Kérdeztem tőle, hogy miért csinálja és azt mondta, hogy szimpla kikapcsolódás.


kb 3-4 éve drogozik


23/L


2018. máj. 1. 18:12
 1/4 A kérdező kommentje:

és cserediák is volt külföldön, ott pedig nem drogozott elmondása szerint.

Mindenki jó véleménnyel van róla.

Kivéve én, de csak azért, mert tudom, hogy drogozik.

2018. máj. 1. 18:14
 2/4 anonim ***** válasza:
2%
Akkor még se olyan okos. Jelentsd fel a rendőrségen
2018. máj. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Engedd útjára. Hadd menjen a maga választott úton. Qrva okos lehet, amikor a drog beszél belőle. Ha meg nem jut hozzá, remeg mint a szr.
2018. máj. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez még nem olyan gáz, valószínűleg úgy is ki fogja nőni ezt, legalábbis rájön majd, hogy erre nincs szüksége.


Amúgy rengeteg nagy koponya használ serkentőket, freud kokainista volt, igaz volt is pár kettyója. De például Erdős Pál napi szinten használt ritalint, ami speed-szerű állapotot biztosít.

Egy picit úgy érzi az ember, hogy összerakja, ezért többek közt írók közt is nagyon népszerű. Az ember termékeny, és még az álom se nyomja el könnyen. Tény, hogy az egészségére kihathat ez a későbbiekben.


Az alkohol fű egy nagyon jó kis kikapcsolódás tud lenni, igaz ehhez nagy mennyiségű alkohol már nem alkalmas. Nagyon sokan kikapcsolódás célján szívnak, mivel az indica típusok elég jó relaxáló állapotot érnek el a szervezetben. Illetve van, akiket felpörget, ez a sativára jellemző, de elmondható mindkét típusról hogy érdekessé tudja tenni az ember gondolkodását. És ezt inkább pozitívumként említeném meg. Csakúgy mint a hallucinogének. Akik tapasztaltak ilyet, sokan teljesen mrgváltoztatták az életüket, céljaikat, és elérték boldogságukat. Persze, valakinek ráment az esze, de korántsem olyan vészes ez az arány.


Mindenesetre a füvezés egy viszonylag ártalmatlan dolog, de aki naponta szív, az egy idő után rájön, hogy felesleges, és bizony boldogabb az élet nélküle. Nem azt mondom hogy hétvégén ne szívjon el egy-egy spanglit, de meg lehet oldani anélkül is.


Az eki egy érdekes téma ismét, mivel ő is amfetamin származék, ezért hát az egészségügyi kockázatok hasonlók a spurihoz. Meg hát hogy jó-e a tabi, nem-e túl erős, stb-stb. Régebben darabszámra vehetted be, manapság van hogy negyedelni kell...


Viszont az élmény amit nyújt, az tényleg azt kell hogy mondjam, hogy fantasztikus. Soha se használtam sokat, de éreztem hogy be tudna rántani. Mind lelkileg, mind testileg.

Amúgy briteknél lassan úgy néz ki, alkalmazni fogják pszichiáterek, ugyanis depressziós emberek hirtelen megszünnek depressziósak lenni. És független attól hogy mi voltál, hirtelen egy nagyon extrovertált parti arc vagy, aki érez. És javarészt szeret. És sok emberben ez az érzés mélyen el van ásva.


Viszont túltolván a dolgot (azaz folyamatos heti hasznalatnál is akár)

A józan pillanatok megszűnnek felhőtlenek lenni, és megszűnnek a pozitív hatásai. Szóval elég vészes tud lenni a másnapja, esetleg a hete is az embernek. Nem ajánlanám havi több alkalomnál.


Rengeteg ilyen esettel találkoztam,és biztos hogy nem fogja örökké csinálni.

Viszont még nem mondanám hogy a legbarátibb módon műveli. Igazából erre is saját magának kell rájönnie, hogy mikor van a legkisebb negatív melléütése az életviteléhez.


Mert amúgy nem az ördög műve a tudatmódosítás, sőt nagyon is sok mindent köszönhetünk neki.


Szerintem fontosabb lenne, hogy az emberek megfelelő tájékozódást kapjanak ezek felől is, mert igenis lehet használni őket okosan.

Persze nem azt mondom, hogy nélküle mindez nem elérhető.


Sajnálom is, hogy nagyon propagandista lettem, de fontosabbnak tartom, hogy előbb ne lenézzük embertársunkat, hanem megértsük mit miért csinál.

Manapság sajnos a sztereotípiák kivégzik a társadalmunkat.


De amúgy azt javaslom, ha teheted, kérdezd meg, hogy mi mit szolgál számára. Mit miért szed. Mert amúgy ez egy érdekes téma...


De én, mint egykori rendszeres használó, örülök hogy abbahagytam. Még ha nem is a legkorábban. Így a legjobb. :)

2018. máj. 4. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!