Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rendben leszek szerintetek...

Rendben leszek szerintetek egy egy hetes táborban, ha szociális fóbiám van?

Figyelt kérdés
Csak amiatt megyek ebbe a hittan táborba egyébként, hogy az érettségire szükséges 50 órám meglegyen. Felsősként is mentem, de akkor még a barátaimmal -akik azóta megszakították velem a kapcsolatot-, és akkor sem volt a szívem csücske, de valamennyire élveztem. Idén a húgom lesz ott velem, viszont rajta kívül senkit nem ismerek. Különben ez nem is akkora gond, hiszen introvertáltként megvagyok anélkül, hogy mind a 40 embert ismerjem, és puszipajtások legyünk. Szóval így kikötöttem ott, hogy elmegyek ebbe a táborba, miközben szociális fóbiám van meg depresszióm, és most kezdek el aggódni miatta xd Nem feltétlen szeretnék barátokat vagy ismerkedni, csak élvezni akarom azt az 5-6 napot a tesómmal, akivel jól kijövünk. Az a probléma, nem tudom, szociális helyzeteket mennyire fogom bírni. Valaki volt már hasonló helyzetben? Hogyan kezeljem? Mivel nyugtathatnám meg magam, hogy minden rendben lesz, és ez nem a világ vége? 16/L

2018. jún. 2. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Ez a kis kimozdulás mindenképp jó hatással lesz rád szerintem. Van egy jó gyakorlat erre, hogy nyugodtabban állj neki az útnak. Csukd be a szemed, lélegezz lassan, mélyeket, próbáld meg elérni a relaxált állapotot. Aztán képzeletbe, tegyük fel a húgod is fél ettől a helyzettől, ugyanúgy ahogy te és aggódóan elmondja neked. Aztán pedig képzeletbe nyugtasd meg racionális érvekkel,hogy igazából nincs mitől tartania, közel sem lesz világvége, új élményekkel fog gazdagodni stb. Ezt minden nap gyakorolhatod.


Ha majd már ott leszel a táborba, az teljesen más lesz. Szerintem nem fogsz sokat kattogni a helyzeten. Mindig előre félünk attól a helyzettől ami még a jövő, ezért hajlamosak vagyunk katasztrofizálni a még be nem következetteket.:) Így elolvasva elég badarságnak érződik nem? Régebben én is sok mindennel voltam így, aztán ahogy mertem belemenni a helyzetekbe, rá kellett jönnöm ,hogy egyáltalán nem félelmetesek.

Nem mondom ,hogy könnyű lesz de a saját tempódba nyiss az emberek felé, vegyél részt a szociális programokon. Gyakorolni kell ezeket a helyzeteket, kitartóan aztán már természetes lesz. Sok sikert és légy spontán, ne agyald túl a dolgokat feleslegesen:)

2018. jún. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz gond szerintem! Főleg, hogy a húgod is ott lesz veled. Jót is fog tenni neked ez, hogy társaságban leszel. Lehet meg is gyógyulsz a szociális fóbiádból. A biztonság kedvéért, ha van gyógyszered azt vidd magaddal.
2018. jún. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz szerintem gond, ha a tesód is veled lesz. A kulcs az, hogy legyen egyvalaki akihez tudsz fordulni. Nekem is szociális fóbiám van (hol enyhébb, hol erősebb) és introvertált vagyok. Én is voltam egy hetes táborban, és még jó is volt, de nyilván segített, hogy velem volt az egyik legjobb barátnőm :D Nélküle azért para lett volna.

20/L

2018. jún. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hogy sikeült a tábor? 🙂
2018. júl. 27. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
r
2018. júl. 27. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát különösebb, stabil barátságok nem szövődtek, de voltak kedves emberek, akik nyitottak a csendesebb egyedek felé is. Azért szerintem magamhoz képest rengeteget beszélgettem a számomra szimpatikus emberekkel. ^^ Mindig kérdezték a segítők is, hogy jól érezzük-e magunkat, minden rendben van-e, ez azért megnyugtatott. Azt hiszem, viszonylag jól kezeltem a helyzetet. (: Persze az egyik nap már nagyon elegem lett a tömegből, de szépen lerendeztem magamban, aztán pedig nyugodtan figyeltem a feladatokra. Szóval egy pozitív csalódás volt számomra, ha úgy tetszik. Gondolom, az ilyen bajokkal küzdő embereknek kell egy ilyen is. Érzem, lassan, de annál biztosabban javul az ilyesmitől az állapotom, csak nem szabad erőltetni semmit. Meg pozitívan felfogni.

Különben utólag is köszönöm a válaszokat, még ha nem is reagáltam rájuk, jól estek!

2018. júl. 29. 14:24
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Értem 🙂

Akkor jó tapasztalat volt. Örülök 😀


Szocfób az ilyen. Csak úgy tanulhatsz meg nem félni, ha szép fokozatosan belemész az ilyen félelmetkeltő szituációkba. Nem is erőltetni, de bizony keresni kell a lehetőségét, hogy mindig picit jobban kimozdulj a komfortzónádból, ott van a fejlődés.

Ha szeretnél beszélni a témáról, akkor írj nyugodtan, én is ezzel szenvedek 🤔 🙂


25f

2018. júl. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!