Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikolok, ha nincs miért...

Pánikolok, ha nincs miért aggódni, volt már valaki ilyen helyzetben? (Lent részletesebben. )

Figyelt kérdés
Kiskoromtól jellemző rám ez a baromság sajnos, van, hogy jobban, van hogy kevésbé. Most ismét abban a szakaszban vagyok nagyjából egy éve, hogy jobban. Az a helyzet, hogy alapvetően nagyon stresszes az életem - legalábbis elintézem magamnak, hogy az legyen, mert minden apróságot durván túlgondolok, túlaggódok. Ezt már úgymond megtanultam kezelni a sok év alatt, a nagyobb baj nem is ez, hanem az, hogy amikor már mindent elintéztem, minden jó lenne és éppen tényleg nincs semmi probléma, akkor jön a neheze.. Elkezdek mindenféle testi tüneteket produkálni és ez addig fajul, hogy rettegek, hogy mindenféle ocsmány betegség támadott meg, most például napok óta alig tudok nyelni és fáj a nyakam. Tudom, hogy pszichés, mégsem tudom "elmulasztani", aztán egyszer csak teljesen kiakadok és napokig tartó gyötrődés után elmegyek orvoshoz, aki elküld, hogy kutya bajom.. Vagy más esetben jön valami fontosabb elintéznivaló amire koncentrálhatok és aggódhatok azon, akkor spontán elmúlnak ezek sokszor. Mi a fenét lehetne ezzel tenni? Nyugtatót szedni semmiképpen nem szeretnék.

2018. jún. 5. 09:24
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Nekem is volt ilyen egy ideig, gyomorgörcsöm lett az állandó, felesleges aggódásból. Pszichológushoz fordultam, 2,5 hónap alatt rendbe jöttem. Az is nagyon fontos, hogy legyen mivel lefoglalnod magad, mert akkor nem kezdesz el feleslegesen agyalni. Tűzz ki magad elé egy megvalósítható célt, ami minden nap motivál és oldja a szorongásod. Nekem ez segített.
2018. jún. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%
Ha legközelebb orvoshoz mész, akkor ne azt mondd neki, hogy fáj a torkom, hanem ezt így meséld el neki, és be fog utalni pszichiátriára, ahol megpróbálnak majd ezen segíteni neked! Ha a probléma az egész életeden végighúzódik, nem hiszem, hogy pár gyakorikérdésekes tanács megoldja a gondjaidat. A mentális betegségeket komolyan kell venni, mert az egész életedet meghatározzák. Én is ezt csináltam, amit most itt tanácsoltam neked, háziorvosnak mondtam, hogy depressziós vagyok, és nem tudok buszra szállni, elvégezni a dolgaimat, mert szorongok az emberektől, adott beutalót, és 3 hónap múlva sokkal jobb lett a helyzet. A végén totál elégedett voltam magammal, hogy tök normálisan tudok élni, nem nehezíti meg a mindennapjaimat a sok felesleges stressz.
2018. jún. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2. vagyok, ki szeretném javítani amit írtam: Ne legközelebb mondd az orvosodnak, hanem minél hamarabb, amint el tudsz menni hozzá!
2018. jún. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%
Lehet történt az életedben egy vagy több nagyobb trauma amire akár nem is emlékszel mert annyira kicsi voltál. Ilyesmi is állhat ezek a tünetek mögött.
2018. jún. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!